Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Każda osoba, która chociaż raz miała problem z zębami doskonale zna pojęcia implantologii. To dział stomatologii, który zajmuje się uzupełnieniem ubytków w uzębieniu poprzez specjalne implanty zębowe. Branża ta jeszcze kilka lat temu była zarezerwowana jedynie dla poważnych graczy, którzy obsługiwali bogatych klientów. Ostatnie lata to duża porcja zmian - zarówno po stronie gabinetów, jak i klientów.

Obecnie implantologia (Warszawa jest miastem w Polsce, w którym są najlepsze kliniki implantologiczne) to doskonale rozwijające się gałąź medycznego biznesu, która rośnie w tempie kilku procent rocznie. Jej wartość przekracza na świecie 7 miliardów, a według branżowych analityków tempo zmian utrzyma się jeszcze kilka lat. Co warto wiedzieć o implantologii?

Czym jest leczenie implantologiczne?

Dla wielu osób ten zlepek słów mógłby być zamiennikiem wyrażenia ‘ostatnia deska ratunku’. Mało, kto zgłasza się po implant zębowy ze względu na swoje ‘widzimisię’ - prawie zawsze jest to potrzeba. Czym jest takie leczenie?

Implantologia przeznaczona jest dla osób, które utraciły zęba lub jego część w wyniku choroby, wypadku, czy też innego zdarzenia. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia, już po kilkunastu dniach taka osoba może cieszyć się z nowego zęba, który swoim wyglądem przypomina naturalne uzębienie.

Jak wskazuje nam pewien implantolog z Warszawy - podczas leczenia zastępuje się nie tylko koronę zęba, ale również jego korzeń. To właśnie w miejscu korzenia umieszczany jest implant zębowy, który najczęściej wykonany jest z tytanu lub cyrkonu. Materiały są przede wszystkim bardzo wytrzymałe, ale również obojętne dla organizmu, dzięki czemu szybko organizm je akceptuje.

Implantologia - branża, która ma potencjał

Nowoczesne metody implantologii

Ostatnie lata to prawdziwa rewolucja w implantologii. Wszystko zaczęło się w latach 50. kiedy to szwedzki naukowiec odkrył, że tytan jest dużo lepiej akceptowany przez organizm niż inne metale. To była epokowa zmiana i kamień milowy w procesie rozwoju całej branży. W tym okresie, używane wcześniej implanty pochodzenia zwierzęcego zostały zastąpione właśnie przez tytan - do dzisiaj jest to najczęściej stosowany materiał.

Implantologia rośnie w siłę

Jak wskazują eksperci, dynamika rozwoju branży stomatologicznej jest bardzo dobra. Mowa tutaj zarówno o rodzimym rynku, jak i wszystkich krajach europejskich - to właśnie Europa jest światowym liderem w dziedzinie implantologii. Obecnie wielkość tego rynku wyceniana jest na blisko 7 miliardów dolarów. To sporo, ale potencjał jest jeszcze większy.

Potwierdzają to implantolodzy z Warszawy, którzy wskazują na to, że z roku na rok przybywa pacjentów. Polacy coraz chętniej decydują się na implanty zębowe, które skutecznie maskują ich ubytki zębowe. Dodatkowo nie boją się oni już wydawać większych kwot, co najbardziej cieszy samych właścicieli gabinetów implantologicznych.

Prognozy dla branży implantologicznej

Prognozy dla rynku są bardzo obiecujące - według ekspertów w najbliższych latach utrzyma się 10% tempo wzrostu. Duży wpływ na to ma turystyka medyczna, która polega na przemieszczaniu się bogatych osób z krajów biedniejszych do krajów bardziej rozwiniętych, by tam wykonać zabieg implantologiczny. Przekonują ich atrakcyjne ceny, ale przede wszystkim wyższa jakość oferowanych usług. To właśnie jakość usługi i produktu będzie najważniejszą różnicą konkurencyjną w najbliższych latach w branży implantologicznej - jeśli ktoś chce się wyróżnić musi oferować produkt wysokiej jakości.