Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Znalezienie dobrego lekarza dentysty nie jest łatwe, gdyż wymaga się od niego, aby nie tylko był dobrym fachowcem, ale również życzliwym człowiekiem. Jest to szczególnie ważne w sytuacji stomatolog żoliborz ma leczyć najmłodszych pacjentów, którzy mają szczególne wymagania. Dentysta dla dzieci powinien mieć szczególne predyspozycje, które spowodują, że mały pacjent mu zaufa. Musi być osobą, która przekona dziecko, że wizyta w gabinecie dentystycznym może być przygodą, a stomatologia warszawa, to dziedzina medycyny, która nie musi kojarzyć się z bólem i nieprzyjemnymi doznaniami.

Tutaj nie wystarczą wysokie kwalifikacje lekarza, czy nawet najlepszy sprzęt dentysta żoliborz musi mieć umiejętność komunikacji z młodym człowiekiem. Istotne ma również otoczenie – przyjazne i kolorowe oraz metody leczenia, które nie będą bolesne.

Pierwsza wizyta malucha w gabinecie dentystycznym

Pierwsza wizyta u stomatologa powinna mieć miejsce, jeszcze zanim zajdzie taka potrzeba. Nie jest dobre, aby maluch rozpoczynał przygodę z dentystą w miejscu jakim jest pogotowie stomatologiczne warszawa. Ten pierwszy raz ma bardzo duże znaczenie. Od niej zależy jak dziecko nastawi się do lekarza stomatologa, czy ortodonty. 

Dentysta dziecięcy powinien sprawić, aby strach i obawa, które są naturalną reakcją u każdego człowieka nie stały fobią, która będzie paraliżować przed wizytą w gabinecie, również w dorosłym wieku. Psycholodzy są zgodni, że negatywne i traumatyczne doświadczenia w dzieciństwie, na zawsze pozostaną w pamięci. 

Gabinet przyjazny dzieciom, czyli jaki?

Pierwszy raz dziecka u dentysty powinna być starannie zaplanowana, a wybór gabinetu dobrze przemyślany. Od tego jak ona przebiegnie zależeć będzie, jak będzie odbywała się dalsza współpraca i czy kolejne wizyty nie wywołają niepotrzebnego stresu. Mały pacjent powinien opuścić gabinet w przeświadczeniu, że wizyta w tym miejscu jest czymś zupełnie naturalnym, pozytywnym i nie powinna budzić obaw. Pierwsza wizyta ma wywołać u malucha dobre wspomnienia, a sprzyjają temu, takie elementy jak:

  • kolorowe poczekalnie i pokoje zabaw

  • nagrody dla dzielnych pacjentów

  • przyjazna atmosfera 

  • miły i przyjazny personel

Pierwsza wizyta jest wizytą adaptacyjną. W praktyce młody człowiek poznaje gabinet, personel, zaznajamia się z maszynami, uczy dbać o zęby. Można powiedzieć, że jest to czas zaprzyjaźniania się z lekarzem 
i miejscem. Istotnym jest fakt, aby dziecko nie musiało zbyt długo czekać na swoją kolejkę, a jednocześnie nie wchodziło do gabinetu z tzw. marszu. Dziecko będzie mogło usiąść w fotelu, otworzyć buzię, a dentysta opowie mu w kilku słowach. 

Bardzo ważne jest aby stomatolog przeprowadził wywiad z rodzicami i ustalił, czy wizyta ma charakter profilaktyczny, czy jednak dziecku coś dolega. Ma to duże znaczeniu dla ustalenia dla dalszego planu działań, którego zarys również powinien powstać w czasie pierwszego spotkania w gabinecie stomatologicznym.

Wybierając klinikę, do której udamy się z dzieckiem nie należy zwracać uwagi w pierwszej kolejności na cenę usługi. Wprawdzie dobrze wykonana usługa stomatologiczna nie musi zrujnować domowego budżetu, to jednak gdy jest ona zbyt niska może świadczyć o złej jakości.

Warto również wybierać miejsca, które posiadają profesjonalny sprzęt pozwalający wykorzystać metody leczenia minimalizujące ewentualny ból.

Lekarz stomatolog dla najmłodszych