Nocny Bieg Samorządowca na Dystansie Ćwierćmaratonu /10,5 km/. START: 5 października 2019, o godzinie 20.00 (impreza rozgrywana w ramach Półmaratonu Zielonogórskiego – wspólny start!). Pomysłodawcą biegu jest Stowarzyszenie Biegam-Pomagam, które jestorganizatorem Półmaratonu Zielonogórskiego – największej imprezy biegowej w woj. lubuskim!
 
 
Już po raz ósmy na ulicach Zielonej Góry gościć będziemy licznych biegaczy z całej Polski. Po raz drugi bieg odbędzie się w nocnej formule. W tym roku ponad 1300 biegaczy przemierzy ulice Zielonej Góry po zmroku, w towarzystwie naszych neonowych świateł. Nasze przedsięwzięcie to dwa równoległe biegi: 8 NOVITA Półmaraton Zielonogórski oraz 2 SINERSIO Ćwierćmaraton Zielonogórski -w ramach którego rozegra się Bieg Samorządowca.

Wzorem poprzednich lat planujemy zapewnić biegaczom moc atrakcji:
1. Zagrzewające do biegu zespoły muzyczne ustawione wzdłuż trasy, fajerwerki na starcie,
2. Przed i po biegu darmowe masaże dla biegaczy,
3. Ciepły posiłek regenerujący dla biegaczy,
4. Uroczystą dekorację zwycięzców wraz z loterią cennych nagród dla wszystkich uczestników,
5. Promocję sportu – wykłady w Biurze Zawodów przed startem biegów: Jerzego Skarżyńskiego, wybitnego lekkoatlety i maratończyka oraz mistrza olimpijskiego Tomasza Kucharskiego.

W Biurze Zawodów każdy uczestnik w ramach opłaconego wpisowego otrzyma pakiet startowy zawierający m. in. duży kąpielowy ręcznik sportowy, a na mecie ciepły posiłek, owoce, wodę i pamiątkowy medal.
 
Ponadto dla chętnych istnieje możliwość zamówienia przy zapisie pamiątkowej koszulki o znakomitych właściwościach technicznych. Ćwierćmaraton oraz Półmaraton odbywają się pod patronatem Urzędu Miasta Zielona Góra oraz Urzędu Marszałkowskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy i amatorów sportu ze środowiska samorządowego, przedstawicieli gmin, powiatów, miast i województw do wzięcia
udziału w tej rywalizacji.

Integracja środowiska samorządowego, promocja imprez sportowych oraz zdrowego stylu życia oraz po prostu dobra zabawa to mocne atuty naszego biegu.
 
Zapisów do Nocnego Biegu Samorządowca na Dystansie Ćwierćmaratonu można dokonać na stronie: www.polmaratonzielonogorski.pl

Regulamin biegu dostępny na stronie: www.polmaratonzielonogorski.pl