Kabina prysznicowa nowej generacji

Wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych do łazienki to najważniejszy aspekt, jaki powinniśmy brać pod uwagę w trakcie remontu czy też wykańczania łazienki. Nowoczesne rozwiązania zapewnią niebywały komfort i wygodę podczas ich codziennego użytkowania. Podczas remontu wielu z nas waha się, czy zdecydować się na wannę, a może pójść za najnowszymi trendami i zamontować kabinę prysznicową. Jeżeli w naszej łazience uprzednio znajdowała się wanna, musimy liczyć się z koniecznością przebudowy instalacji wodociągowej, jeśli chcemy zaopatrzyć się w nowoczesny prysznic.

Kabina prysznicowa często kojarzy nam się z tandetną, plastikową bryłą, która nie jest ani estetyczna, ani praktyczna. Jednak modele, które obecnie dostępne są w ofertach wielu producentów to szeroki wachlarz kabin o zróżnicowanej budowie czy wykonaniu. Nowoczesna kabina prysznicowa bez brodzika to „must have” każdej stylowej łazienki, szczególnie w przypadku gdy w naszym domu mieszka osoba, która ma problem ze swobodnym poruszaniem się.

Duży wybór kabin prysznicowych

Sklepy z wyposażeniem łazienek czy też markety budowlane posiadają w swoim asortymencie duży wybór kabin prysznicowych, dzięki czemu bez najmniejszego problemu możemy dobrać system kompatybilny z naszą łazienką.

Nowoczesne prysznice wykonane są najczęściej z niezwykle wytrzymałego szkła hartowanego, które jest odporne na wszelkiego rodzaju czynniki, które mogłyby negatywnie wpływać na jego kondycję. Szkło stosowane w kabinach to tworzywo, które nie zarysowuje się, nie kruszeje, a co najważniejsze, nie pęka nawet pod dużym naporem czy przy mocnym uderzeniu. Szkło tego typu jest niepodatne na szybkie zmiany temperatury, które w czasie standardowej kąpieli nie są rzadkością.

Stylowe kabiny prysznicowe możemy również wybrać w wariancie bez zbędnych, grubych profili aluminiowych, które często zaburzają ogólną estetykę nie tylko prysznica, ale również całej aranżacji pomieszczenia. Awangardowe, szklane kabiny prysznicowe to estetyka na najwyższym, światowym poziomie.

Brodzik – tak czy nie?

Może się wydawać, że wybór kabiny prysznicowej to bułka z masłem. Jednak przy zakupie kabiny do naszej łazienki należy dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Standardowe kabiny prysznicowe z brodzikiem to najczęściej wybierane modele na rynku. Szczególnie kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem cieszą się popularnością wśród miłośników uniwersalnych i funkcjonalnych rozwiązań. Brodzik z powodzeniem może zastąpić wannę, zwłaszcza gdy posiadamy zwierzęta domowe. Umycie psa czy kota jest znacznie łatwiejsze, jeśli dysponujemy wysokim brodzikiem. Nie musimy również całkowicie rezygnować z prysznica, jeśli w naszym domu pojawi się dziecko. Brodzik to doskonała alternatywa dla wanny jeśli chodzi o sprawne umycie naszych pociech.

Z kolei kabina bez brodzika to rozwiązanie wszelkich problemów, które towarzyszą osobom niepełnosprawnym czy starszym. Kabina, która nie posiada zbędnych i kłopotliwych krawędzi to wybawienie dla tych, którzy na co dzień nie mogą sobie pozwolić na samodzielną kąpiel. Brak brodzika umożliwia swobodny wjazd na wózku inwalidzkim czy wejście o kulach, dlatego też osoby o ograniczonych zdolnościach motorycznych nie muszą prosić o pomoc.

Jeśli opcja bez brodzika bardziej odpowiada naszej wizji zagospodarowania łazienki, musimy być przygotowani na dodatkowe koszty związane z przebudową instalacji wodociągowej. Dlatego też budowę prysznica bez brodzika najlepiej zaplanować jeszcze na etapie projektowania pomieszczenia.