Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Peeling kawitacyjny – dobrodziejstwo współczesnej kosmetologii

Zdrowo wyglądająca cera potrzebuje nie tylko snu, tlenu i dobrych kosmetyków. Żeby wszystkie wyżej wymienione czynniki zadziałały i przyniosły pożądane efekty skóra potrzebuje profesjonalnych zabiegów, które pomogą jej zachować pożądany koloryt, elastyczność i blask. Zdrowa i zadbana cera nie jest dana raz na zawsze. Na każdym etapie życia jest inna i ma inne wymagania. Aby zawsze była piękna ale i zdrowa warto o nią dbać poprzez systematyczne aplikowanie dobroczynnych zabiegów pozwalających skórze na regenerację, której tak bardzo potrzebuje.

Co to jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny, mający na celu oczyszczenie skóry. Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym polegającym na bardzo szybkiej przemianie cieczy z fazy ciekłej w fazę gazową. Wykorzystując zjawisko kawitacji - w trakcie zabiegu - skóra zostaje oczyszczona za pomocą ultradźwięków. Ponieważ kawitacja implikuje obecność cieczy zabieg poprzedza zwilżenie skóry np. tonikiem kosmetycznym. Na skutek spotkania się ultradźwięków i wilgotnej skóry tworzą się mikropęcherzyki, które następnie pękają. W efekcie czego stara, zrogowaciała warstwa skóry zostaje rozbita.

Jak często stosować peeling kawitacyjny?

Dla osiągnięcia pożądanych efektów i pełnej satysfakcji, peeling kawitacyjny dobrze jest stosować w serii po 4 do 6 zabiegów w odstępie tygodnia, bądź dwóch. Żeby podtrzymać efekt zabiegu zaleca się wykonywanie go raz na miesiąc. Przy czym warto zwrócić uwagę iż pożądane efekty uzyskać można jedynie z pomocą profesjonalnych narzędzi kosmetycznych i w profesjonalnym salonie. Dobry ekspert przeprowadzi zabieg kawitacyjny w pełni fachowo nie narażając skóry na żadne działania niepożądane oraz brak upragnionego efektu.

Efekty peelingu kawitacyjnego

Salony kosmetyczne np. Saray Beauty & Spa w Szczecinie są gwarantem uzyskania dobrych i widocznych efektów zabiegów kosmetycznych. Zaletą zabiegu kawitacyjnego jest:

  • usprawnienie mikro - cyrkulacji skóry
  • skuteczne pozbycie się zaskórników
  • zredukowanie worków pod oczami
  • redukcjia zmarszczek
  • wspomaganie w leczenia trądziku

Peeling kawitacyjny w Szczecinie, w Salonie Saray, da efekt w postaci dokładnie i głęboko oczyszczonej skóry, która rozjaśniona nie będzie się świecić. Zabieg ten może stanowić składową wielu innych zabiegów na twarz ponieważ stanowi obecnie podstawę w usługach kosmetycznych. Skóra jest odpowiednio oczyszczona i nawilżona, co optymalizuje wchłanianie się kosmetyków i zwiększa efektywność innych działań kosmetycznych. Warto nadmienić, że domowe eksperymenty mogą nie tylko nie przynieść satysfakcjonujących efektów ale dodatkowo zniszczyć cerę, której leczenie nie będzie należało ani do przyjemnych ani zapewne tanich przedsięwzięć. Pozorna oszczędność może paradoksalnie wygenerować niepotrzebne koszty. W porę zdiagnozowana i zadbana cera - nienarażona na przypadkową i niefachową ingerencję - uwydatni piękno i urodę zadbanej cery. Fachową pomoc na drodze do  nieskazitelnej cery uzyskać można w salonie Saray Beauty & Spa.