W świecie biznesu i nauki, konferencje odgrywają rolę bardzo ważną. To w ich trakcie można się wymieniać doświadczeniami, poszerzać swą wiedzę a przy okazji prezentować swą ofertę innym. Jak organizować konferencje na miarę XXI wieku? Czy spotkania online zastąpią już wkrótce tradycyjne konferencje?
Zmiany w świecie konferencji
Ostatnie lata przyniosły wiele zmian w świecie konferencji. Coraz częściej są one na bieżąco transmitowane, coraz częściej dopuszcza się w nich do głosu te osoby, które znajdują się setki kilometrów od miejsca, w którym taka konferencja jest organizowana. Nowoczesne technologie coraz częściej pozwalają na organizowanie takich spotkań online, co w przypadku osób zabieganych ma wiele zalet. Wirtualne konferencje mają przed sobą przyszłość, warto zatem poszerzyć swą wiedzę na ich temat.
Jak live streaming może pomagać w organizacji konferencji?
Bez względu na to, czy konferencja ma się w całości odbywać online, czy też transmisja na żywo ma być tylko jej uzupełnieniem, warto zadbać o to, by możliwie jak najlepiej wykorzystać to narzędzie. Video z konferencji, transmitowane w internecie w czasie rzeczywistym, jest przecież szansą na dotarcie z informacjami do szerokiego grona osób. Ma to ogromne znaczenie nie tylko w przypadku konferencji naukowych, ale przede wszystkich biznesowych, w trakcie których często poruszane są kwestie nowych produktów, usług oraz działań poszczególnych przedsiębiorców. Dobry streaming pozwala docierać z informacjami do osób zainteresowanych daną dziedziną życia, co daje wiele korzyści. Jak jednak dotrzeć do odbiorców?
Na jakie platformy streamingowe warto postawić?
Prowadzenie transmisji na żywo wiąże się nie tylko z koniecznością wyposażenia się w kamerkę internetową lub dobry smartfon, alei z wyborem najlepszej w danym przypadku platformy. Media społecznościowe już dawno dostrzegły, jak ważną sprawą staje się live streaming, stąd też coraz więcej narzędzi, z których w trakcie transmitowania konferencji możemy korzystać.
Jedną z tych opcji, z których w świecie konferencji korzysta się bardzo chętnie, jest Facebook. Ten portal społecznościowy daje wiele możliwości, a że korzysta z niego wiele osób, wybór tej platformy nie powinien dziwić. Warto jednak pamiętać, że istnieją też inne, równie skuteczne narzędzia. Do prowadzenia transmisji online możemy wykorzystać funkcję Live na Instagramie, może też postawić na kanał na YouTubie. Każdy z tych kanałów daje wiele możliwości, pozwala na prowadzenie dyskusji oraz na dzielenie się przekazem z innymi internautami.
Czy konferencje online staną się normą?
Streaming, a raczej rosnąca popularność tego narzędzia, stawia pod wielkim znakiem zapytania przyszłość tradycyjnych spotkań. Czy wirtualne konferencje mogą stać się normą? Trudno powiedzieć, widać jednak, że taki sposób prowadzenia spotkań będzie stawał się coraz bardziej popularny. Dlaczego? Bo live streaming to spora oszczędność czasu dla uczestników konferencji, którzy mogą brać w niej udział bez konieczności wychodzenia z domu. To również szersze grono odbiorców, nic więc dziwnego, że branża eventowa poświęca tej technologii coraz więcej uwagi.