Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Co warto wiedzieć przed zakupem elektronicznego termometru?

Termometry elektroniczne to urządzenia, które cieszą się popularnością szczególnie ze względu na łatwość i prostotę obsługi oraz w przypadku urządzeń bezdotykowych istnieje możliwość bezinwazyjnego mierzenia temperatury u małych dzieci. Duży wybór takich urządzeń można znaleźć między innymi w sklepie ole ole pod adresem strony internetowej https://www.oleole.pl/termometry.bhtml. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego termometru?

Zalety termometru bezdotykowego

Termometr przystawiamy w niewielkiej odległości od czoła osoby badanej i po bardzo krótkiej chwili otrzymujemy gotowy wynik. Istotną zaletą termometru bezdotykowego jest praktycznie całkowicie zlikwidowane ryzyko przenoszenia bakterii i wirusów między kilkoma osobami korzystającymi z tego samego urządzenia. Również dzięki temu, że działa w sposób bezdotykowy z łatwością zmierzymy temperaturę małego dziecka, które nie będzie w stanie utrzymać w wymaganym miejscu termometru rtęciowego. Kolejna zaleta kryje się za tym, że temperaturę można zmierzyć nawet w trakcie snu, a więc nie wymaga to jakiejkolwiek aktywności od pacjenta, któremu chcemy zmierzyć wysokość temperatury.

Aby poprawnie zmierzyć temperaturę za pomocą takiego termometru należy dokładnie stosować się do zaleceń, które znajdziemy w instrukcji obsługi. Dotyczy to szczególnie kwestii związanej z odległością od czoła pacjenta, ponieważ różne urządzenia mogą być inaczej skonfigurowane pod tym względem. Niektóre modele tego typu urządzeń posiadają specjalny czujnik, który informuje wizualnie o prawidłowej odległości od powierzchni ciała. Termometr bezdotykowy można również wykorzystać do mierzenia temperatury cieczy lub posiłku. Co okazuje się bardzo przydatne jeśli obawiamy się, że mleko jest za gorące dla małego dziecka lub przygotowując kąpiel w prosty sposób sprawdzimy czy woda ma odpowiednią temperaturę.

Termometr elektroniczny dotykowy

Inną opcją wartą rozważenia jest termometr dotykowy. Takie urządzenie elektroniczne należy umieścić pod pachą, w ustach lub w uchu. Pomiar nowoczesnym termometrem tego typu potrwa zaledwie kilka sekund, a pomiar wyświetlany jest na czytelnym ekranie LCD. Są to bardzo tanie i zwykle niewielkie urządzenia co pozwala w prosty sposób je przechowywać w niewielkich rozmiarów domowej apteczce. Ciekawą opcją jest termometr umieszczony w smoczku, co pozwala zmierzyć temperaturę u małego dziecka. W starszych modelach termometrów elektronicznych dotykowych nie było możliwości wymiany baterii. Dzisiejsze modele termometrów są jednak przystosowane do prostej wymiany baterii.