Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Dlaczego odpowiedni wybór kleju do rzęs jest tak istotny?

Kleje do rzęs to kluczowe produkty w pracy stylistki. Umiejętny ich wybór może mieć niemały wpływ zarówno na twój komfort pracy, jak i na wrażenia klientki.

Kleje do rzęs – trwałość zależna od warunków

Nie ma czegoś takiego jak klej uniwersalny. Każda stylistyka pewnie marzyłaby o takim produkcie, natomiast on nie istnieje i im szybciej zdasz sobie z tego sprawę, tym lepiej. Przede wszystkim trwałość kleju i łatwość pracy z nim zależy od jego dopasowania do warunków, w jakich pracujesz. Chodzi tutaj przede wszystkim o poziom wilgotności panujący w gabinecie oraz temperaturę. Nie zawsze masz pełny wpływ na te warunki, ale możesz do nich umiejętnie dobrać klej. Przy każdym znajdziesz informację, w jakich zakresach pracuje on najlepiej, choć w przypadku większości jest to 45-55%. Niższa wilgotność uniemożliwia polimeryzację kleju, a sztuczne rzęsy zaczynają ci się ślizgać. W przypadku odwrotnej sytuacji, polimeryzacja może postępować zbyt szybko, co wpływać będzie na trwałość aplikacji.

Klej dobrany do potrzeb

Oprócz warunków panujących w gabinecie, koniecznie weź pod uwagę, do jakiej metody potrzebujesz kleju. Kleje do rzęs 1 do 1 czy metody objętościowej nie mają takich samych właściwości jak te przeznaczone do pozostałych typów aplikacji. Nie wszystkie kleje sprawdzają się przy kolorowych stylizacjach. Warto także uwzględnić tempo schnięcia. Dla początkujących stylistek dobrym rozwiązaniem będzie klej nieco wolniej schnący. Nie zapominaj też o komforcie klientki – wybieraj kleje o jedynie lekko wyczuwalnym zapachu.