Dzieci i młodzież z całej Polski już wyruszyły w przeszłość śladami najpopularniejszych gier razem z Gigantami Programowania! 4 lutego oficjalnie wystartowała bezpłatna akcja edukacyjna “Koduj z Gigantami”, w trakcie której uczestnicy uczą się podstaw programowania, a przy tym poznają gry z czasów młodości swoich rodziców. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem MEiN, Sekretarza Stanu ds. Cyfryzacji w KPRM, GovTech Polska, ORE, NASK oraz licznych włodarzy miast, w których odbędą się zajęcia.

 

Tylko do tej pory na bezpłatne zajęcia w lutym zapisało się już ponad 25 tysięcy dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 roku życia, a rekrutacja wciąż trwa.  W trakcie 12 edycji “Koduj z Gigantami”, której motywem przewodnim są gry retro,  dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania łączymy ze sobą świat dzieci i świat rodziców, a kluczem do tego są właśnie gry komputerowe.

 

Uczestnicy “Koduj z Gigantami” mają okazję poznać takie środowiska i języki programowania jak np.  Minecraft Education Edition, Scratch, App Inventor, Python, C# i C++, a także dowiedzieć się, jak tworzyć strony internetowe.

 

Warsztaty odbywają się stacjonarnie w ponad 100 miastach w całej Polsce oraz online w dniach od 4 do 26 lutego 2023. Zapisy na wydarzenie wciąż możliwe są na stronie www.kodujzgigantami.pl .

 

O akcji “Koduj z Gigantami”

 

“Koduj z Gigantami” to organizowana już od 7 lat ogólnopolska akcja bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania. Obecna edycja wydarzenia jest już 12 z kolei!

 

Wszystko zaczęło się od 50 uczniów w Warszawie, a obecnie w akcji biorą udział dziesiątki tysięcy uczestników z całej Polski - stacjonarnie i online, a także młodzi fani kodowania w ponad 10 państwach na świecie.

 

Z edycji na edycję rośnie liczba uczestników oraz miejsc, w których odbywają się warsztaty, ale idea wydarzenia wciąż pozostaje ta sama - chcemy pokazać, że programowanie nie ma granic. Przygodę z programowaniem może zacząć każdy, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania. Tylko do tej pory do udziału w tej edycji zapisanych jest ponad 25 tysięcy uczestników - mówi Dawid Leśniakiewicz, jeden z organizatorów wydarzenia i co-founder szkoły Giganci Programowania.

 

Co o zajęciach mówią sami uczestnicy?

 

Specjalnie dla uczestników zajęć został uruchomiony dedykowany kanał na platformie Discord, na której uczniowie mogą m.in. podzielić się wrażeniami po odbytych warsztatów. Jak wyglądają opinie ich i ich rodziców?

 

“Bardzo Super Zajęcia Z Darmowych Zajęć Programowania Scratcha”

“Zajęcia z c# były spoko. Pewnie niedługo się zapiszę

“Zajęcia z panią Dominiką były super :LIKE: Rodzice mówią że śmieszna gra”

“Polecam  dzisiejsze warsztaty kzg C++ z panią Dominiką, były mega:)”

“Zajęcia fajne, wszystko dobrze wytłumaczone, zrobiliśmy w c# grę w wisielca :)”

“Bezpłatne warsztaty z Pythona były świetne! Bardzo dużo się nauczyłem”

“Hejka! Zajęcia były świetnie, bardzo dobrze wszystko było tłumaczone, i ogółem zacząłem rozumieć język C++. (Propsy dla trenera za super lekcję)”

“Syn miał dzisiaj warsztaty ze Scratch, od razu po poprosił o pełny kurs więc jest dobrze”.

 

Dla uczestników warsztaty są okazją do postawienia pierwszych kroków w programowaniu, ale też poznania gier, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice zapisanych uczniów natomiast mogą wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym Aleksandrą Beltą Iwacz, prowadzącą profil @mamologia na Instagramie o tym jak zrozumieć dziecko w świecie otoczonym przez nowe technologie.