ZOK prosi mieszkańców o propozycje artystów na Winobranie 2024
Już niedługo Zielona Góra stanie się centrum kultury winiarskiej, a Ty masz szansę wpłynąć na muzyczną oprawę wydarzenia! Czy masz ulubionych wykonawców, którzy Twoim zdaniem powinni rozbrzmiewać podczas Winobrania 2024? Przeczytaj, jak możesz podzielić się swoimi sugestiami.
  1. Zielonogórzanie są zaproszeni do przesyłania propozycji wykonawców na Winobranie 2024, które odbędzie się w dniach 7-15 września.
  2. Zielonogórski Ośrodek Kultury zachęca do nadsyłania propozycji zarówno znanych gwiazd, jak i lokalnych zespołów.
  3. Propozycje można wysyłać do końca marca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  4. Agata Miedzińska, dyrektor ZOK, podkreśla, że mieszkańcy chętnie angażują się w planowanie święta.
  5. Wybór wykonawców nie zależy wyłącznie od ilości zgłoszeń na rzecz danego artysty.
  6. Organizatorzy podkreślają wyzwanie w zadowoleniu muzycznych gustów ponad 140 tysięcy mieszkańców.

Winobranie w Zielonej Górze to wydarzenie, które każdego roku przyciąga miłośników dobrego wina i muzyki z całego kraju. W dniach od 7 do 15 września 2024 r. miasto ponownie zamieni się w wielką scenę, celebrując największe święto wina w Polsce. Dzięki inicjatywie Zielonogórskiego Ośrodka Kultury (ZOK), sami mieszkańcy mają niepowtarzalną okazję, by wpłynąć na muzyczny line-up imprezy.

W tym roku, poza zaproszeniem do zgłaszania propozycji znanych wykonawców, ZOK szczególnie zachęca lokalne zespoły do zgłaszania swojej kandydatury. „To Wasza szansa, by zabłysnąć na winobraniowej scenie i dzielić ją z Bachusem, gospodarzem Dni Miasta” – mówi Agata Miedzińska, dyrektor ZOK. Każda zgłoszona propozycja jest dokładnie rozpatrywana, co oznacza, że każdy ma szansę zaistnieć w programie wydarzenia.

Choć wybór wykonawców nie jest prostą sprawą, biorąc pod uwagę różnorodność muzycznych gustów mieszkańców, organizatorzy dokładają wszelkich starań, by każdy znalazł coś dla siebie. „Bardzo nas to cieszy, bo oznacza to, że zielonogórzanie chcą być zaangażowani w planowanie naszego wspólnego święta” – dodaje Miedzińska. Warto pamiętać, że ostateczny wybór nie zależy wyłącznie od liczby otrzymanych zgłoszeń na rzecz danego artysty.

Jeśli więc masz swoich faworytów, których pragniesz zobaczyć na scenach Winobrania 2024, nie zwlekaj. Do końca marca możesz przesyłać swoje propozycje na adres mailowy dedykowany temu celowi. Pamiętaj, że twoje zdanie może mieć wpływ na muzyczną oprawę największego święta wina w Polsce. To wyjątkowa okazja, by uczestniczyć w kreowaniu kultury swojego miasta.


Na podst. ZOK