Policjanci uratowali bezdomnego kotka podczas koncertu w Świdnicy
Zielonogórscy policjanci po raz kolejny pokazali swoje wielkie serca, ratując małego, bezdomnego kotka w Świdnicy. To nie pierwszy raz, gdy funkcjonariusze z tego regionu angażują się w pomoc zwierzętom w potrzebie.

Policjanci z Zielonej Góry znów w akcji – tym razem ratują bezdomnego kotka

W minioną sobotę, 22 czerwca, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, posterunkowy Patryk Nowak i posterunkowy Hubert Jankowski, pełnili służbę podczas dużego koncertu w Świdnicy. Niespodziewanie do ich uszu dobiegło rozpaczliwe miauczenie. Po chwili poszukiwań okazało się, że w krzakach obok świdnickiego zalewu znajduje się mały, czarny kotek, który najwyraźniej został porzucony.

Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy – kotek trafił do radiowozu

Policjanci nie zastanawiali się długo i zabrali maleństwo do radiowozu. Kotek, wyraźnie niedożywiony, został nakarmiony posiłkiem, którym funkcjonariusze podzielili się z nim. Po zakończeniu koncertu, posterunkowy Patryk Nowak oraz posterunkowy Hubert Jankowski postanowili zawieźć zwierzaka do najbliższego weterynarza na badania.

Pomoc zielonogórskich policjantów dla zwierząt to nie nowość

Zielonogórscy policjanci od lat angażują się w pomoc potrzebującym zwierzętom. W przeszłości ratowali już małe szopy pracze, zagubione psy oraz rannego łabędzia. Patrol przewodników psów transportował do lecznicy również małego koziołka, który zgubił się w centrum miasta. Policjanci z Komisariatu w Sulechowie także zbierali datki dla postrzelonego pieska, który musiał mieć amputowaną łapkę. To tylko kilka przykładów ich zaangażowania w pomoc „braciom mniejszym”.

Szczęśliwe zakończenie dla małego kotka

Po badaniu weterynaryjnym, które wykazało, że kotek jest zdrowy, choć wyraźnie niedożywiony, funkcjonariusze podjęli decyzję o dalszym losie zwierzęcia. Mały kotek znalazł nowy dom u rodziny posterunkowego Patryka Nowaka. W ten sposób historia, która zaczęła się od rozdzierającego miauczenia, zakończyła się szczęśliwie dla małego bezdomnego zwierzaka.

Takie działania zielonogórskiej policji pokazują, że ich troska o bezpieczeństwo nie ogranicza się tylko do ludzi. Ich zaangażowanie w pomoc zwierzętom jest godne podziwu i zasługuje na uznanie. To przykład prawdziwego oddania i empatii, która jest nieodzowna w codziennej pracy funkcjonariuszy.


Na podst. KMP w Zielonej Górze