Powiatowe Obchody Dnia Służb Społecznych - Uroczystość pełna emocji i wdzięczności

W miniony weekend w Sulechowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie Powiatowe Obchody Dnia Służb Społecznych. Uroczystość, zorganizowana w Zborze Kalwińskim, zgromadziła przedstawicieli lokalnych władz oraz pracowników socjalnych, aby wspólnie celebrować ich nieocenioną pracę na rzecz społeczności.
- Uznanie dla Pracowników Służb Społecznych
- Wystąpienia i wyróżnienia
- Artystyczne akcenty i wspólne chwile
Uznanie dla Pracowników Służb Społecznych
Obchody zainaugurowała Wicestarosta, Agnieszka Szeląg, która w swoim przemówieniu podkreśliła ogromne znaczenie pracy służb społecznych, nazywając ich misję dawaniem nadziei i siły tam, gdzie jej brakuje”. To właśnie dzięki codziennym wysiłkom tych osób wiele osób w trudnej sytuacji życiowej otrzymuje wsparcie i pomoc, co zasługuje na szczególne uznanie.
Wystąpienia i wyróżnienia
W trakcie uroczystości głos zabrał również Starosta Zielonogórski Tadeusz Pająk oraz inni przedstawiciele lokalnych instytucji, w tym Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Gębicki oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Agnieszka Łukaszenko-Woźnica. Wszyscy zgodnie podkreślali, jak ważna jest rola pracowników socjalnych w budowaniu silnej i wspierającej społeczności. Uhonorowano również kierowników Ośrodków Pomocy Społecznej oraz innych jednostek organizacyjnych, wręczając im nagrody i podziękowania za ich ciężką pracę.
Artystyczne akcenty i wspólne chwile
Obchody nie ograniczały się jedynie do oficjalnych wystąpień. Uroczystość wzbogaciły występy artystyczne, które przygotowali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie oraz uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia Parasol”. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak talenty ich podopiecznych mogą być źródłem radości i wzruszenia. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy mogli skosztować słodkiego poczęstunku, w tym wypieków przygotowanych przez uczestników oraz ich rodziny, co stworzyło przyjemną atmosferę wspólnoty i radości.
Na zakończenie wydarzenia rozdano drobne upominki, które zostały własnoręcznie wykonane przez podopiecznych, co podkreśliło osobisty charakter całej uroczystości. Dzięki takim wydarzeniom, jak Powiatowe Obchody Dnia Służb Społecznych, możemy dostrzegać wartość wsparcia, jakie niesie ze sobą praca w służbach społecznych oraz budować silniejsze więzi w naszej społeczności.
Ostatnie Artykuły

Polska w Unii od 22 lat. Zmiany widać w podróżach i inwestycjach

Fałszywa siostrzenica i giełdowy podstęp - seniorki z Sulechowa straciły tysiące

Biało-czerwona wraca na balkony. Kargowa świętuje Dzień Flagi
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III) – Górnik II Zabrze – Lechia Zielona Góra 0:2](/images/mecz/thumbnails/gornik-ii-zabrze-lechia-zielona-gora-01052026-02.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III) – Górnik II Zabrze – Lechia Zielona Góra 0:2

Szkoła nr 10 znów na szczycie. Młodzi piłkarze dali pokaz walki

Monitoring przy posesji zdradził wszystko - cztery osoby z zarzutami

Psy rasowe wracają do Babimostu. Trzy dni kynologii tuż obok Kargowej

Majówka z klasykami. Zabytkowe pojazdy przejadą przez Kargową

Obrazy, których można dotknąć - ta wystawa pokazuje różnorodność z bliska

Przy przejściach padły mandaty - zielonogórska drogówka sprawdziła kierowców

Falubaz i Włókniarz bez zwycięstwa. W piątek przy W69 stawka jest wysoka

Na majówkowych drogach będzie gęściej od patroli - policja zapowiada kontrole

Kolonie nad morzem dla dzieci rolników. Ruszył nabór

