UM Zielona Góra: II Zielonogórski Polonez Maturzystów Studniówka pod chmurką ”.
W roku ubiegłym po raz pierwszy Zespół Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze zaproponował przygotowanie imprezy na zielonogórskiej Starówce z udziałem wszystkich maturzystów szkół ponadgimnazjalnych polegającej na zatańczeniu układu do staropolskiego tańca polonez. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem, zarówno wśród uczestników jak i mieszkańców miasta. W związku z chęcią podtrzymywania tradycji zapraszamy 1 lutego 2018 r. na II Zielonogórski Polonez Maturzystów Studniówka pod chmurką ”.
1.02.2018 r. (czwartek) o godz. 12 00 na Starówce wokół Ratusza wszystkie szkoły ponadgimnazjalne zaprezentują się we wspólnym układzie poloneza.
Uczniowie szkół uformują korowód, a każda szkoła dla odróżnienia posiadać będzie balony w innym kolorze. Organizatorzy i prowadzący taniec, przebrani będą w odpowiednie stroje tym razem stroje z okresu Księstwa Warszawskiego, w ubiegłym roku były to stroje staropolskie. Po wykonaniu części oficjalnej, uczniowie zgłoszonych szkół, będą mieli możliwość wspólnej zabawy pod chmurką” pod kierunkiem DJ Mundka, wraz z miłym akcentem kulinarnym, a mianowicie zjedzeniem pysznej, ciepłej grochówki przygotowanej przez Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. Podczas wspólnej zabawy z DJ przeprowadzone zostaną dla młodzieży mini konkursy z nagrodami.
Urząd Miasta Zielona Góra,
zielona-gora.pl/PL/971/6628/II_Zielonogorski_Polonez_Maturzystow________Studniowka_pod_chmurka/
Autor: krystian