W dniach 08-10.06.2018r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. W Mistrzostwach uczestniczyła dziesięcioosobowa reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze, która zdobyła 5 medali (cztery srebrne, jeden brązowy). Był to udany start podopiecznych trenerów Jerzego Walczaka i Ewy Zielińskiej. Medale Mistrzostw Polski zdobyli Michał Krajda z przewodnikiem Michałem Majewskim, Marlena Przezdzięk, Paweł Suchecki, Natalia Pawlak.

Najlepiej na Mistrzostwach Polski spisał się Michał Krajda, zawodnik startujący w grupie osób niewidomych z przewodnikiem Michałem Majewskim zdobył dwa srebrne medale w biegu na 100m z czasem 13,08s, oraz w biegu na 200m z czasem 59,40s.

Marlena Przezdzięk zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą – 5,11m. startowała również w rzucie dyskiem – VII miejsce, rzucie oszczepem – IV miejsce.

Paweł Suchecki zdobył srebrny medal w skoku w dal – 3,62m, startował również w

biegu na 100m – miejsce 9, rzucie dyskiem – miejsce 5,

Natalia Pawlak, zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą – 6,78m. Startowała również w rzucie dyskiem zajmując VI miejsce, skoku w dal – V miejsce.

Marcin Biernacki dwukrotnie zajął III miejsce: w biegu na 1500m – 6:04,2, oraz w biegu na 800m – 3:14,0. Pozostali zawodnicy zielonogórskiego „Startu” zajmowali dobre miejsca tuż za podium w grupach w zależności od rodzaju schorzeń:

Joanna Szymanek - VI m-ce w skoku w dal, V m-ce w biegu na 100m, VI m-ce w biegu na 100m,

Tomasz Kozak – V miejsce w rzucie dyskiem, VI miejsce w rzucie oszczepem, VIII miejsce w pchnięciu kulą,

Dawid Sykała – X m-ce w pchnięciu kulą i XI m-ce  w rzucie dyskiem.

Marcin Janus – VIII m-ce w rzucie dyskiem, IX m-ce w pchnięciu kulą.