Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Klimatyzacja domowej roboty

Nagłe, bezlitosne upały bardzo często doskwierają nam latem. Chcielibyśmy korzystać z usług klimatyzacji, ale bardzo często okazuje się to być rozwiązaniem drogim i nie na naszą kieszeń. Jeżeli nie chcesz męczyć się z upałami, nie posiadasz klimatyzacji, a chcesz skutecznie zapewnić sobie komfort termiczny – mamy na to radę! W kilku krokach, za pomocą prostych przedmiotów codziennego użytku, możesz wykonać klimatyzację domowej roboty! Będzie szybko, łatwo, skutecznie i przede wszystkim – za darmo! Potrzebna Ci będzie tylko i wyłącznie miska, solony lód i wentylator!

Jak wykonać domową klimatyzację?

Zasada jest tutaj bardzo prosta. Wystarczy, że metalową miskę wypełnisz soloną, zamrożoną wodą. Następnie ustaw wentylator tak, aby strumień powietrza znajdował się tuż nad lodem. Dlaczego należy użyć metalowej miski i solonej wody? Metalowa miska znacznie dłużej utrzymuje ciepło – dlatego jest tutaj idealnym rozwiązaniem. Sól skutecznie obniża temperaturę, w której zamarza woda. Z tego względu lód jest znacznie zimniejszy, a efekt naszego domowego klimatyzatora będzie zdecydowanie bardziej odczuwalny.

Do tego domowego sposobu idealnie sprawdzą się również plastikowe butelki. Kilka butelek możesz napełnić w 70 procentach wodą i w 10 procentach solą kamienną. Pamiętaj, że woda przy zamarzaniu zwiększa swoją objętość, dlatego warto pozostawić w butelce troszkę wolnego miejsca. Następnie, butelki umieść w misce przed wiatrakiem tak, aby powietrze było w stanie swobodnie przepływać. Topiący się lód będzie znacznie obniżał temperaturę powietrza, a wiatrak skutecznie rozprowadzi ochłodzone powietrze po pomieszczeniu. Można również przemyśleć montaż profesjonalnej klimatyzacji domowej w Poznaniu.

Wady i zalety klimatyzacji domowej roboty

Nie będzie tutaj niespodzianką fakt, że taką „instalację” należy regularnie wymieniać. Lód nie będzie wiecznie lodem i szybko się roztopi. Z tego względu musimy mieć przygotowany arsenał zamrożonej, słonej wody – co na pewno jest tutaj ogromnym minusem. Sam sposób nie jest jakoś bardzo efektywny. Punktowe chłodzenia może jednak jak najbardziej się sprawdzić – zwłaszcza w upalne letnie dni. Sam montaż jest bardzo prosty i szybki i możliwy do wykonania w każdych warunkach. Wystarczy dostęp do prądu i nie ma żadnych przeszkód. Nie jest to jednak zbyt przenośne rozwiązanie, gdyż butelki z lodem szybko będą się topić. Cena za takie rozwiązanie jest praktycznie nie odczuwalna!

Jeżeli męczą Cię upały, nie masz pieniędzy na prawdziwą klimatyzację – wówczas takie rozwiązanie może jak najbardziej się sprawdzić. Wystarczy, że skierujesz nawiew wiatraka na siebie i szybko odczujesz efekt działania solonej wody!