Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Policjanci KMP Zielona Góra często odwiedzają przedszkola i szkoły w naszym powiecie. W tym tygodniu dzielnicowi z Posterunku Policji w Babimoście odwiedzili uczniów Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, Szkoły Podstawowej w Babimoście i Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku. Wizyta policjantów w mundurach jak zawsze wzbudziła wielkie zainteresowanie.

Przez cały rok szkolny, a także w czasie wakacji i zimowych ferii policjanci zielonogórskiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą na różnych etapach edukacji. Do każdego z takich spotkań policjanci muszą się przygotować – każda kategoria wiekowa wymaga innego traktowania. Najbardziej wdzięczne i radosne są spotkania z maluchami w przedszkolach. Radość życia i naturalna ciekawość dzieci powoduje, że również policjanci mają po takich spotkaniach wspaniały nastrój. Wzruszające są także chwile gdy przedszkolaki dziękują policjantom i wręczają własnoręcznie wykonane rysunki, bukiety z bibuły czy inne rękodzieła.

 

W tym tygodniu dzielnicowi z Posterunku Policji w Babimoście sierż. szt. Piotr Czuba i st. sierż. Daria Puchalska odwiedzili uczniów Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, Szkoły Podstawowej w Babimoście z programem profilaktycznym „Bezpieczny uczeń” w ramach realizowanego już od kilkunastu lat przez lubuską policję programu „LUPO”. Policjanci rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w czasie zabawy w domu czy na świeżym powietrzu, w kontaktach z obcymi osobami oraz nieznanymi psami. Nie zapominają również przypomnieć najmłodszym jak ważne dla ich bezpieczeństwa są elementy odblaskowe na ich ubraniach – zwłaszcza jesienią i zimą.

 

Dzielnicowi odwiedzili również uczniów Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku i ta wizyta miała szczególny charakter – upominki otrzymali uczestnicy konkursu plastycznego „100-lecie Polskiej Policji” zorganizowanego przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze.