Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Nowy rok 2020 przyniósł na rynku nieruchomości dużo mniejszych i większych zmian. Wiadomości z tego rynku zarówno dla osób prywatnych, jak i inwestorów są niezwykle cenne. Szczególnie jeśli ktoś planuje w nowym roku kupno nowego mieszkania lub domu. Serwis internetowy http://estatenews.pl/ to bogate źródło informacji pod tym względem.

Najczęściej wspomina się w różnego rodzaju publikacjach o programie Mieszkanie Plus. Wiele osób widzi w tym programie nadzieję na możliwość zdobycia upragnionego miejsca do zamieszkania. Ilość mieszkań powstałych w tym programie nie jest tak duża jak zakładano, dlatego rząd znów przygotowuje nowe zmiany, które spowodują lepszy rozwój tego programu. Mówi się między innymi o tym, że w przypadku jeśli dany deweloper odkupi dane grunty po promocyjnej cenie, będzie wtedy przekazywał część wybudowanych mieszkań na rzeczony program. Pozwoli to przygotować znacznie większą ilość gotowych miejsc do zamieszkania dla beneficjentów programu Mieszkanie Plus.

Warto jeszcze odnotować, że Mieszkanie Plus jest głównie przeznaczone dla rodzin wielodzietnych, młodych małżeństw i osób z niepełnosprawnością. W dalszej kolejności inne osoby mają szansę na mieszkanie z tego programu rządowego. Należy też wziąć pod uwagę to, że tego typu rodziny muszą spełniać wymogi odnośnie możliwości płacenia czynszu na kolejne lata.

W różnych publikacjach pojawiają się również sygnały o tym, że coraz śmielej na polski rynek wchodzą zagraniczne podmioty, a najczęściej są to prywatne firmy deweloperskie. Co może oznaczać, że polski rynek jest dobrym miejscem na tego typu inwestycje mieszkaniowe i można spodziewać się znacznej dynamiki w budowie nowych domów i mieszkań. Polska jest uznawana przez nich za rynek rozwijający się, a więc dobry pod inwestycje ze zyskowną stopą zwrotu. Widać więc wyraźnie, że spółdzielnie mieszkaniowe już dawno odeszły w niebyt i dzisiaj na rynku nieruchomości zdecydowaną przewagę mają firmy deweloperskie, które liczą na zyski w dłuższej lub krótszej perspektywie czasu.

Rok 2020 na rynku nieruchomości