Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Pęknięta szybka w smartfonie – jak ją wymienić?

Trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez smartfona, który znacznie je ułatwia. Dlatego w momencie, w którym awarii ulega jeden z podzespołów czy też elementy obudowy pojawia się obawa o komfort użytkowania telefonu i czy będzie ono w ogóle możliwe. Zbita szybka w iPhonie to jedna z najczęściej występujących usterek mechanicznych, która w porę usunięta nie powinna mieć poważniejszych konsekwencji. Jak zatem wymienić zbitą szybkę w smartfonie?

Zbita szybka czy uszkodzony wyświetlacz?

W pierwszej kolejności warto określić zakres szkód, jakie powstały po nieszczęśliwym wypadku z udziałem smartfona. Zbita szybka może bowiem oznaczać nie tylko wymianę najbardziej zewnętrznej warstwy ochronnej, ale również digitizera, lub co gorsza, całego modułu wyświetlacza. Ostatni typ usterki najczęściej wiąże się z dość kosztowną naprawą, która w przypadku starszych modeli telefonów może okazać się po prostu nieopłacalna. Jak rozpoznać zepsuty wyświetlacz? Ekran nie tylko nie będzie reagował na dotyk, ale pozbawiony będzie także obrazu.

Zbita szybka – jak wymienić?

Jeśli ekran dotykowy pomimo uszkodzenia będzie działał niemal równie sprawnie jak przed wypadkiem, najprawdopodobniej nie doszło do naruszenia najważniejszych struktur wyświetlacza czy modułu dotykowego. W takim wypadku wystarczy jedynie wymiana przedniej szybki w smartfonie, co jednak lepiej zlecić zaufanemu serwisowi aniżeli podejmować się samodzielnej naprawy. Nieumiejętne przeprowadzona wymiana, bez specjalistycznego sprzętu czy z wykorzystaniem tanich zamienników, może spowodować kolejne uszkodzenia ekranu.

Zbita szybka – naprawa w serwisie

Wielu użytkowników smartfonów korzysta ze swoich urządzeń pomimo pękniętej szybki, co jednak nie jest zalecane, zwłaszcza w przypadku modeli z wyższej półki cenowej takich jak iPhone’y . Pęknięcia ekranu w iPhonie w miarę upływu czasu może postępować, co powoduje ryzyko uszkodzenia digitizera czy wyświetlacza. Wymiana szybki iPhone to usługa, która może być przeprowadzona niemalże od ręki, szczególnie gdy naprawę powierzamy profesjonalnemu serwisowi Apple.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest szukanie pomocy bezpośrednio u producenta, jednak cennik usług technicznych Apple należy do jednych z najdroższych. Warto zatem poszukać alternatywnych rozwiązań – pogwarancyjny serwis Apple to jeden z nich. Sprawdzony punkt serwisowy iPhone to szansa na wymianę ekranu bez narażania się na wysokie koszty. Takich miejsc na mapie Polski wciąż przybywa – Warszawa czy Wrocław to przykłady miast, gdzie można szybko i sprawnie naprawić iPhone’a.

Jak zabezpieczyć ekran w smartfonie?

Zbita szybka w smartfonie to nie koniec świata, jednak jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto zainwestować w kilka gadżetów zabezpieczających ekran w smartfonie przed uszkodzeniami. Najpopularniejszym z nich jest szkło hartowane, które dzięki dobrym właściwościom amortyzującym chroni przednią szybkę na wypadek uderzeń czy upadków. Warto również zainwestować w odpowiednio wyprofilowanego back case’a z lekko wystającymi brzegami lub w etui ochronne z klapką, które będą dodatkowym buforem bezpieczeństwa dla ekranu w smartfonie.