Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Nie tylko okręg. Można kupić baseny stelażowe w różnych kształtach!

Baseny stelażowe są idealnym źródłem ochłody i relaksu w gorący, letni dzień. Obecnie oferta basenów jest tak szeroka, że z pewnością każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego własnym wymaganiom, jak i powierzchni ogrodu, jaką dysponuje.

Baseny wyposażone w stelaż, solidną i trwałą konstrukcję, często posiadają także szereg innych udogodnień, które pozwolą na maksymalny relaks i odpoczynek we własnym ogrodzie. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że basen na stelażu dostępny jest nie tylko w kształcie okręgu. 

Na rynku dostępne są także baseny w kształcie kwadratu, prostokąta czy owalu. Basen na stelażu można rozłożyć i złożyć zawsze wtedy, kiedy ma się na to ochotę. Jego niewielkie gabaryty sprawiają, że zajmuje mało miejsca podczas przechowywania w pozostałe, niesprzyjające do korzystania, zimne miesiące.

Popularne rozmiary basenów stelażowych

Szeroka różnorodność dostępnych na rynku basenów sprawia, że każdy znajdzie idealny basen, odpowiadający zarówno liczbie członków jego rodziny, jak i powierzchni ogrodu. Popularne rozmiary basenów stelażowych to między innymi 732x366x132 cm, 549x132 cm czy 305x66 cm, na który najczęściej decydują się osoby posiadające małe dzieci. 

Dla najmłodszych entuzjastów letniego pływania najpopularniejszym wymiarem basenu jest 152x38 cm. Są to jedynie najpopularniejsze rozmiary basenów na rynku. Dostępnych jest ich o wiele, wiele więcej. Firma Intex, która produkuje baseny stelażowe, ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów o kształcie zbliżonym do okręgu. 

Warto podkreślić, że największe modele basenów posiadają specjalną drabinkę ułatwiającą wchodzenie i wychodzenie z wody. Oto dlaczego warto kupić właśnie basen na stelażu. Zresztą, powodów może być o wiele więcej. Warto jednak zawsze celować w produkty znanych firm oraz pewnych, sprawdzonych w Polsce sklepów i dystrybutorów.

Co jeszcze przemawia za basenem na stelażu? Przede wszystkim, ten rodzaj jest o wiele bardziej stabilny niż zwykły, dmuchany basen. Dodatkowo pojemność i wysokość takich konstrukcji jest większa niż tych, które wypełnione zostały jedynie powietrzem. Porównując rozporowe baseny do tych na stelażu, drugi wariant jest o wiele bardziej wytrzymały za sprawą materiałów. Z jakich tworzyw powinien być wykonany basen stelażowy przeczytasz na: https://deccoria.pl/artykuly/artykuly/basen-stelazowy-z-jakich-tworzyw-powinien-byc-wykonany-5-6952.

Galwanizowana stal, używana do produkcji stelażu, pokryta jest kilkoma warstwami lakieru, dzięki temu może wytrzymać napór nawet 60 ton wody. Złożenie stelażu pod basen nie wymaga użycia żadnych narzędzi, montaż konstrukcji oparty jest na specjalnym systemie połączeń. 

Mimo tego, iż basen na stelażu jest niezwykle prosty w złożeniu, warto także zakupić specjalną pokrywę, która pozwoli zabezpieczyć wodę przed dostaniem się do niej ewentualnych zanieczyszczeń, w tym owadów czy liści, co znacznie mogłoby obniżyć przyjemność z letnich kąpieli.