Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Nieruchomości w Zielonej Górze - gdzie szukać okazji, gdzie są najtańsze domy w Zielonej Górze?

Zielona Góra położona jest w zachodniej części Polski i jest największym miastem województwa lubuskiego. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością m.in. dzięki temu, że jest uznawana za polską stolicę wina. Tradycja hucznych obchodów corocznego winobrania przyciąga turystów, jednak nie jest to jedyna zaleta tego miasta.

Gdzie szukać nieruchomości na sprzedaż w Zielonej Górze?

Chcąc zamieszkać w tym wyjątkowym miejscu na mapie Polski, warto zacząć od zorientowania się co tamtejszy rynek nieruchomości ma do zaoferowania. Mieszkania i domy w Zielonej Górze spokojnie przejrzyj korzystając z internetu (ogłoszenia sprzedajemy.pl). Robiąc to bardzo szybko można zauważyć, że ceny mieszkań (zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym) są stosunkowo niskie w porównaniu do innych miast w Polsce, o podobnej wielkości. Okazuje się, że jest to wręcz najtańsze miasto wojewódzkie, jeśli chodzi o koszt nieruchomości. Nie bez znaczenia jest także informacja, że cały czas powstają nowe inwestycje mieszkaniowe, co oznacza, że miasto się rozwija.

Nieruchomości w Zielonej Górze

Najczęściej kupowanymi nieruchomościami w Zielonej Górze są mieszkania dwupokojowe. Ten trend jest zauważalny niemal w całej Polsce, w tym przypadku nie jest inaczej. Nie oznacza to jednak, że Zielona Góra nie ma nic więcej do zaoferowania. Osoby, które marzą o większym metrażu, powinny zwrócić uwagę na domy jednorodzinne wolnostojące lub w zabudowie bliźniaczej. Dostępnych jest wiele ofert tego typu z rynku pierwotnego oraz wtórnego.

Aktualnie przeciętna wartość mieszkania w Zielonej Górze to około 278 tysięcy zł, natomiast cena za metr kwadratowy oscyluje wokół 5 tys. zł. W ciągu ostatniego roku ceny nieruchomości w tym mieście poszły w górę o 1%. Najwyższe ceny nieruchomości są w takich dzielnicach, jak Centrum, Pomorskie i Raculka, Zacisze.

Dlaczego warto mieszkać w Zielonej Górze?

Na to pytanie już poniekąd odpowiedzieliśmy, pisząc o tradycji corocznego winobrania, nie jest to jednak jedyny powód, aby zamieszkać w tym mieście. Wiele osób potwierdza, że jest to miejsce o szczególnej atmosferze, którą tworzą piękne zabytki architektury, a także studencki duch Zielonej Góry. Oferta edukacyjna jest tu naprawdę szeroka, a w związku z tym miasto jest pełne młodych ludzi. Bardzo dobrą opinią cieszy się Uniwersytet Zielonogórski. Na bardzo wysokim poziomie wykładana jest tu medycyna. Bez trudu odnajdą się tu także studenci kierunków humanistycznych, inżynieryjnych, ekonomicznych i artystycznych. Należy zwrócić uwagę także na duży potencjał gospodarczy przyciągający inwestorów. Poruszanie się po mieście jest łatwe dzięki rozbudowanej sieci dróg i szlaków komunikacyjnych, a także obwodnicy.

Podsumowując, Zielona Góra jest miastem, w którym warto zamieszkać, ale również w które warto inwestować. Kupując tu nieruchomość, możemy liczyć nawet na kilkuprocentowy zysk w skali roku. Kluczem do sukcesu jest wybór dobrej lokalizacji.