Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Policjanci ruchu drogowego od godziny 6.00 prowadzą dzisiaj działania prewencyjne „KASKADA” . Na drogach krajowych nr 27 i nr 32 do godziny 22.00 kierowcy mogą się spodziewać wielu policyjnych patroli.


Charakterystycznym dla działań „Kaskada” jest to, że policyjne patrole rozmieszczone są co kilka kilometrów po obu stronach drogi i mają za zadanie zatrzymywać tzw. piratów drogowych stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
 
Już od godziny 6.00 rano w związku z działaniami pn. „Kaskada” na drogach powiatu zielonogórskiego pojawiło się znacznie więcej patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych, a także nieoznakowane samochody z videorejestratorami. Policjanci KMP w Zielonej Górze wykorzystują w działaniach nowy laserowy miernik prędkości, który pozwala również na zarejestrowanie obrazu.
 
Policjanci organizują działania „Kaskada” w celu zapewnienia bezpieczeństwa szczególnie na drogach o dużym natężeniu ruchu, a także dlatego, że wielu kierujących łamie przepisy i znacznie przekracza dozwoloną prędkość nie zważając na ryzyko i groźne konsekwencje. Policjanci ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę właśnie na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, co jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach.  Ponadto sprawdzają także w bazach danych dane kierującego i pojazdu, stan techniczny oraz kontrolują stan trzeźwości kierujących.