Szukasz domu w Zielonej Górze? Zobacz, jak kształtują się ceny domów?

Poszukujesz domu w Zielonej Górze? Chcesz wiedzieć, czy to dobry czas na inwestycję w nieruchomości w tym mieście? Analizujemy, jak obecnie prezentują się ceny za metr kwadratowy domów wolnostojących w Zielonej Górze.

Cena za metr kwadratowy - Zielona Góra

Jeśli interesują Cię domy w Zielonej Górze, z pewnością chcesz wiedzieć, ile wynosi cena za metr kwadratowy w tym mieście. W 2021 roku średnia szacowana cena za metr wzrosła o ponad 18%, a mieszkania i domy wyprzedawały się stosunkowo szybko. Przeciętnie ogłoszenie o sprzedaży wygasało po 2-3 miesiącach, a z miesiąca na miesiąc podaż malała o ok. 10%. Z danych serwisu Morizon.pl ze stycznia 2022 r. wynika, że średnia cena domu w Zielonej Górze to 913 tys. zł (4793 zł/m²).

W styczniu 2022 roku ceny za metr kwadratowy nieruchomości w Zielonej Górze wzrosły jedynie o 0,5% w stosunku do grudnia 2021, więc ewidentnie trend wzrostu cen wyhamował. Może to świadczyć o tym, że wchodzimy w okres stabilizacji cen na rynku nieruchomości, po którym nastanie spadek - jednak specjaliści nie są zgodni co do tego, w jakim czasie to nastąpi.

Najdroższe ulice w Zielonej Górze

Najdroższymi ulicami w Zielonej Górze są Łężyca-Dębowa, Łężyca-Ciesielska oraz Łężyca-Willowa, a także pozostałe okolice Łężycy. Cena za metr kwadratowy nieruchomości w tym miejscu przekracza ponad 6 tysięcy 300 złotych. Jest to jednak średnia cena dotycząca mieszkań i domów. Jeśli chodzi o domy jednorodzinne, cena za metr kwadratowy może przekraczać nawet 10 tysięcy złotych - wszystko zależy od standardu, roku oddania do użytku i rodzaju wykończenia.

Najtańsze ulice w Zielonej Górze

Jeżeli interesuje Cię zakup nieruchomości w Zielonej Górze, jednak nie chcesz przepłacać np. ze względu na lokalizację, zwróć się ku tańszym częściom miasta. Zgodnie ze statystykami, za takie uznaje się Ługowo, Suchą, Nowy Kisielin, Drzonków, Raculę. Średnia cena za metr kwadratowy w tych lokalizacjach jest nawet o ponad 1000 złotych niższa niż we wspomnianych wyżej miejscach - to około 5 tysięcy złotych.

Chcesz trzymać rękę na pulsie? Zobacz dostępne domy w Zielonej Górze na gratka.pl

Powierzchnia domów na sprzedaż w Zielonej Górze i inne ważne informacje

W Zielonej Górze na rynku dostępnych jest najwięcej domów o powierzchni przekraczającej 139 metrów kwadratowych, jednak nie przekraczających 200 m2. Dostępne są również pojedyncze oferty znacznie większych nieruchomości o powierzchnie przekraczającej 400 metrów kwadratowych. Najtańszy dom można kupić już za 620 tysięcy złotych, podczas gdy najtańsze mieszkanie stanowi 1/4 tej kwoty.

Ze względu na aktualną sytuację na rynku nieruchomości i pieniężnym, kupowanie domów w Zielonej Górze czy jakimkolwiek innym mieście, jest doskonałym sposobem lokowania środków. Podczas gdy inflacja osłabia wartość złotówki, zakup trwałych środków jest dobrą inwestycją na przyszłość, która przyniesie długofalowo znacznie bardziej wymierne korzyści niż zatrzymanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym.

Gdzie szukać ogłoszeń o domach w Zielonej Górze?

Jeśli interesuje Cię zakup nieruchomości, warto jest regularnie przeglądać portale grupujące najnowsze ogłoszenia, takie jak gratka.pl . Znajdziesz tutaj zarówno ogłoszenia bezpośrednio od sprzedających, jak i od agencji. Warto pamiętać, że każdego dnia na portalach z ogłoszeniami pojawiają się nowe ogłoszenia, dlatego jeśli chcesz zdobyć przewagę nad innymi zainteresowanymi kupnem, ustaw sobie powiadomienia ze stron o nieruchomościach i systematycznie je przeglądaj - nawet kilka razy dziennie.