Black Week i szaleństwo przedświątecznych zakupów nie powinny pozbawiać nas uwagi i codziennej czujności. Pamiętajmy o ostrożności podczas zakupów, korzystania z internetowych aukcji, a także w gorączce przedświątecznych przygotowań…. nie zapominajmy gdzie zaparkowaliśmy swój samochód. Zielonogórscy policjanci szukali ostatnio skradzionego z osiedlowego parkingu samochodu. Jak się później okazało, właścicielka zapomniała, że zaparkowała w innym miejscu. To wcale nie odosobniony przypadek.

Dyżurny komendy miejskiej policji w Zielonej Górze otrzymał od właścicielki zawiadomienie o kradzieży jej samochodu marki Toyota z osiedlowego parkingu. Kobieta była zdenerwowana, bo okazało się, że w samochodzie pozostawiła torbę z pieniędzmi, dokumentami i kluczami do mieszkania w innym mieście, dlatego planowała już zlecić wynajętej firmie wymianę zamków w drzwiach tego mieszkania.

W związku z przekazaną informacją o kradzieży, dyżurny skierował we wskazany rejon patrole prewencyjne, a także policjantów służby kryminalnej. Po około godzinie, policjanci operacyjni odnaleźli samochód kilkaset metrów od miejsca, które wskazywała pokrzywdzona. Wtedy kobieta przypomniała sobie, że zaparkowała przy paczkomacie na swoim osiedlu, odebrała przesyłkę i stamtąd już pieszo udała się do domu.

Tym razem wszystko dobrze się skończyło i roztargniona kobieta odzyskała nie tylko samochód, ale też spokój, natomiast ten przypadek nie jest odosobniony. Zdarzają się sytuacje, kiedy właściciele w pośpiechu, udając się na zakupy do centrów handlowych, zapominają gdzie pozostawili samochód i zgłaszają policjantom jego kradzież. Mundurowi mają doświadczenie w poszukiwaniu takich „skradzionych” samochodów, należy jednak pamiętać, że zgłaszając przestępstwo, które nie zaistniało, angażujemy do działań służby, które w tym czasie mogłyby wykonywać wiele innych zadań czy interwencji.

Pamiętajmy więc, aby podczas przedświątecznej gorączki zakupowej nie tracić głowy, zachować ostrożność i pilnować nie tylko swoich rzeczy osobistych, ale jak się okazuje, także samochodów.