Smaczna bałkańska kuchnia, bogata kultura – co jeszcze oferuje obóz w Bułgarii?

Twojemu nastoletniemu dziecku marzą się zagraniczne wakacje bez rodziców – w gronie rówieśników i z mnóstwem atrakcji? Znajdź dla niego obóz! Bułgaria oferuje wszystko, czego potrzebuje młody człowiek, by aktywnie wypocząć i zdobyć nowe doświadczenia. A dla rodzica obóz letni w Bułgarii oznacza spokój o dziecko i rozsądną cenę.

Dlaczego warto pojechać na obóz do Bułgarii?

Obóz w Bułgarii umożliwia połączenie doskonałej zabawy z wypoczynkiem w zagranicznym, nadmorskim kurorcie i poznawaniem kultury innego kraju. W Bułgarii panuje wyjątkowo przyjazny klimat, który odpowiada osobom w każdym wieku. Kuchnia bułgarska jest niesamowicie różnorodna i uchodzi za jedną ze zdrowszych w Europie. Obfituje w warzywa, zwłaszcza pomidory, wyraziste przyprawy oraz w nabiał. Ma w sobie wiele cech kulinarnych tradycji krajów bałkańskich. Bułgarzy chętnie sięgają także po składniki charakterystyczne dla kuchni tureckiej, greckiej, włoskiej i węgierskiej. Podczas pobytu na pewno warto spróbować oryginalnej sałatki szopskiej, tradycyjnego gulaszu giuwécz i... bułgarskiego kebaba. Jeśli do wszystkich wspomnianych walorów Bułgarii dodamy jeszcze nowoczesne hotele, dostępność atrakcji, przyjaznych mieszkańców oraz przystępne ceny, otrzymujemy wakacje idealne!

Obozy letnie w Bułgarii — różnorodność atrakcji

W zależności od organizatora, programu imprezy i lokalizacji kampusu, kolonie w Bułgarii będą oferować nieco inne atrakcje. Jednak większość cechuje spora intensywność, więc nie ma najmniejszych szans na nudę! Jadąc na obóz do Bułgarii, na pewno można liczyć na błogi i aktywny wypoczynek na przepięknych plażach (również oznaczonych niebieską flagą) oraz kąpiele w ciepłym morzu. Uczestnicy biorą także udział w licznych imprezach i animacjach. Oczywiście adekwatnych do ich wieku. Często obozy letnie w Bułgarii zawierają w cenie wycieczki do najciekawszych miejsc w kraju jak np. Nesebyr. To starożytne miasto wpisane na listę UNESCO. Dodatkowo chętne osoby mogą zasmakować nocnego życia w najlepszych klubach w okolicy. Bez względu na to, czy Twój nastolatek kocha zabawę, czy woli spokojniejszy obóz, ten kraj zaoferuje mu moc atrakcji. Natomiast obóz w Bułgarii z licznymi atrakcjami w cenie wyszukasz i zarezerwujesz online na KochamWakacje.pl.

Rodzaje obozów letnich w Bułgarii

Oferty kolonii i obozów letnich w Bułgarii różnią się przede wszystkim grupą wiekową, do której są kierowane. Najwięcej propozycji przeznaczonych jest dla nastolatków w wieku 13+. Specjalne oferty dedykowane są osobom pełnoletnim do ukończenia 30. roku życia. Wybierając obóz, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na program. Organizatorzy starają się różnicować programy wyjazdów, by trafiać w rozmaite potrzeby i zainteresowania młodych ludzi. Oferty typu „party zone” będą przewidywać więcej imprez zarówno dziennych, jak i nocnych. Natomiast obozy typu „chill out zone” kładą nacisk na wypoczynek, zwiedzanie i animacje. Intensywność programu ma istotny wpływ na lokalizację obozu.

Gdzie odbywają się obozy w Bułgarii?

Na wakacyjnym celowniku większości organizatorów turystyki młodzieżowej są dwa kurorty: Złote Piaski oraz Słoneczny Brzeg. Złote Piaski słyną z cudownych plaż, zachwycających widoków na zielone wzgórza i niekończących się imprez. W Złotych Piaskach znajduje się Aquapolis – jeden z najnowocześniejszych w Europie parków wodnych. Z kolei Słoneczny Brzeg jest idealnym miejscem na kolonie w Bułgarii z bogatym programem wycieczek fakultatywnych. Lokalizacja kurortu sprzyja zwiedzaniu, uprawianiu sportów wodnych, a po zmroku także clubbingowi. W obu kurortach można znaleźć wysokiej klasy hotele z basenami i rozbudowanym zapleczem sportowym.