Policjantki i policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie przez cały rok spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami na swoim terenie. We wrześniu wraz z początkiem roku szkolnego przyszedł czas na zajęcia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W ubiegłym tygodniu sierżant sztabowy Krzysztof Kasperski odwiedził dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Dobra Wróżka”. Nie zabrakło również ćwiczeń praktycznych.

Sulechowscy policjanci w swoich profilaktycznych działaniach nie zapominają o najmłodszych mieszkańcach swojego terenu. Odwiedzają przedszkola i szkoły rozmawiając o różnych aspektach bezpieczeństwa. Od początku września prowadzą spotkania w szkołach i przedszkolach dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Te zajęcia są ważne szczególnie dla dzieci ze szkół oddalonych od ich miejsca zamieszkania. Policjanci wiedząc, że najbardziej narażone są dzieci najmłodsze, które często samodzielnie pokonują drogę do szkoły, czuwają nad ich bezpieczeństwem w ramach corocznych działań „Bezpieczna droga do szkoły” zarówno kontrolując okolice placówek oświatowych, jak i spotykając się z uczniami najmłodszych klas. Mundurowi nie zapominają także o przedszkolakach.

W ostatnim tygodniu sierżant sztabowy Krzysztof Kasperski z Komisariatu Policji w Sulechowie odwiedził dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Dobra Wróżka”. Najwięcej emocji i radości wzbudziły jak zwykle zajęcia praktyczne, podczas których same dzieci pokazywały jak należy prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych. Przedszkolaki miały też okazję zobaczyć policyjny radiowóz, a nawet usiąść w jego wnętrzu.

 

 • Policjant przeprowadza przedszkolaków przez przejście dla pieszych.
  #1
 • Policjant tłumaczy przedszkolakom jak zachować bezpieczeństwo.
  #2
 • Funkcjonariusz tłumaczy przedszkolakom jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych.
  #3
 • Policjant wraz z opiekunkami i samymi przedszkolakami pozują do zdjęcia na tle radiowozu.
  #4
 • Policjant tłumaczy dzieciom jak się bezpiecznie zachowywać.
  #5
 • Policjant przeprowadza przedszkolaków przez pasy.
  #6