Fotowoltaika dla firm – nowości z Kanady

Wszyscy, których interesuje fotowoltaika dla firm oraz jej opłacalność, powinni zapoznać się z nowościami, na których temat wieści dochodzą do nas aż z Kanady. Okazało się, że giganci Elemental Energy oraz Invinity Energy Systems weszli ze sobą we współpracę, której wynikiem będzie ambitny projekt z dziedziny odnawialnych źródeł energii, jakiego do tej pory nie widział jeszcze świat. Na czym będzie on polegał? Czy rozwiązanie przełoży się na opłacalność fotowoltaiki dla firm także w Polsce? Sprawdźmy!

Fotowoltaika dla firm – Kanada prawdziwym potentatem

Kanadyjski program wdrażania nowych modułów fotowoltanicznych dla firm obejmuje ponad 40 tysięcy modułów instalowanych razem z 8,4 MWh Vanadum Flow Battery. Miejscowość, w której dojść ma do tak spektakularnej realizacji, nazywa się Chappice Lake. Jest to jedno z najlepiej nasłonecznionych miejsc w całej Kanadzie, nie powinna więc nikogo dziwić decyzja o tym, żeby właśnie tam połączyć elektrownię fotowoltaiczną dla firm z magazynem energii utrzymanym w technologii VFB. W tamtych rejonach do dziś wydobywa się rekordowe ilości ropy. System zasilać będzie obszar dzięki taniej i wydajnej energii, na czym skorzysta cała prowincja, czyli około 8000 mieszkańców.

Zobacz również: Brewa.pl - fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla firm – śladem kanadyjskich odkryć

W wydaniu kanadyjskim fotowoltaika w 2022 r. nabierze zupełnie nowych właściwości. Poprawie ulegną takie parametry jak wydajność, elastyczność operacyjna wraz z ponoszonymi kosztami funkcjonowania. Obecnie fotowoltaika dla firm wykorzystuje jeszcze akumulatory litowo – jonowe, ale trzeba przygotować się na to, że w najbliższych latach zostaną one zastąpione właśnie akumulatorami VFB. Energia magazynowana za ich pomocą gromadzona jest po prostu w znacznie bezpieczniejszych warunkach. Nowe wersje paneli dostosowane są też tak, by pracować bez zakłóceń nawet w najtrudniejszych warunkach. Kiedy eksploatacja dobiegnie końca, mogą być przekazane do recyklingu.

Fotowoltaika dla firm – w przededniu nowych rozwiązań

Przedstawiciele firmy Invinity z Vancouver stworzyli generator fotowoltaiczny, który odpowiadać będzie za emisję energii do wszystkich lokalnych sieci, bez względu na porę dnia i nocy. W ten sposób wpłynąć można korzystnie na zmniejszenie przenikania dwutlenku węgla do atmosfery. Druga sprawa to likwidowanie wąskich gardeł w przepływie energetycznym, funkcjonującym poniekąd jako przeszkody na drodze do instalowania elementów dla nowych dostaw energetycznych.

Fotowoltaika dla firm – nareszcie bez węgla?

Sytuacja w Kanadzie prawdopodobnie wpłynie również na dofinansowania do fotowoltaiki dla firm. Głównym założeniem państw rozwiniętych w ostatnich latach staje się jak najszybsze odejście od szkodliwego węgla, który pozostawia po sobie nieprzebrane ilości dwutlenku w atmosferze. Stopniowa redukcja oraz konsekwentne inwestowanie w fotowoltaikę pozwala utworzyć więcej miejsc pracy, zadbać o lokalną ekologię oraz rozwinąć gospodarkę na prowincji do tego stopnia, by nie ustępowała tej z centralnej części kraju.

Źródło: Efektywna fotowoltaika dla firm z Brewa.pl