Dom Kultury Zielona Góra: „Kaczmarek” ze Srebrną Misą Borowiny
Monodram "Kaczmarek" skradł serca jurorów i publiczności! Wielkie wyróżnienie dla talentu z Zielonej Góry na najstarszym festiwalu teatralnym w kraju!
  • 45. Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju wyłoniła laureatów.
  • Paweł Ziegler z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury triumfuje.
  • Srebrna Misa Borowiny jako symbol prestiżowej nagrody.

Wyjątkowe chwile przeżywa środowisko kulturalne Zielonej Góry, celebrując sukces jednego z jego przedstawicieli. Prestiżowe wyróżnienie przyznane zostało Pawłowi Zieglerowi, który swój monodram "Kaczmarek" zaprezentował podczas uznawanego za jedno z najciekawszych wydarzeń teatralnych w Polsce - Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju.

Zdobycie Srebrnej Misy Borowiny przez artystę z Zielonej Góry to nie lada osiągnięcie. Nagroda ta, ufundowana przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, jest nie tylko potwierdzeniem talentu scenicznego Zieglera, ale również ważnym wskazaniem trendów w amatorskim ruchu teatralnym. Jury, w składzie którego znaleźli się uznani eksperci i artyści, tak jak Anna Seniuk – pełniąca rolę przewodniczącej, Łukasz Drewniak, Marcin Bortkiewicz, Łukasz Lewandowski oraz Przemek Buksiński, spośród wielu prezentacji konkursowych wyróżniło właśnie monodram "Kaczmarek".

Trzydniowe święto teatru, które odbyło się na początku lutego 2024 roku, było areną dla najnowszych nurtów i tendencji w teatrze amatorskim. Dzięki takim festiwalom jak Biesiada Teatralna, młodzi i obiecujący artyści mają możliwość pokazania swoich umiejętności na szerokim forum i zdobycia wartościowych wskazówek od doświadczonych mentorów.

Wielkie gratulacje należą się Pawłowi Zieglerowi oraz całej ekipie Zielonogórskiego Ośrodka Kultury za pasję i zaangażowanie, które zostały docenione przez jury. To triumf nie tylko indywidualnego talentu, ale i całej społeczności, która wspiera rozwój lokalnych inicjatyw kulturalnych.


Źródło: Dom Kultury Zielona Góra