Finały Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w teatrze i recytacji
Wojewódzkie finały Lubuskich Konfrontacji Artystycznych (LKA) w kategoriach Teatr i Recytacja przyniosły wiele emocji i sukcesów dla młodych artystów z naszego regionu. Wydarzenia odbyły się w Sulechowie i Czerwieńsku, gromadząc utalentowanych uczestników z całego województwa.
  1. Finały LKA Teatr odbyły się w Sulechowie.
  2. Finały LKA Recytacja miały miejsce w Czerwieńsku.
  3. Zielonogórscy artyści zdobyli liczne wyróżnienia.
  4. Relacje foto dostępne na stronach ośrodków kultury.

W tym roku finały Lubuskich Konfrontacji Artystycznych, organizowane przez Zrzeszenie Lubuskich Instytucji Kultury, odbyły się w dwóch miastach naszego województwa. W Sulechowskim Domu Kultury 3 i 4 czerwca miały miejsce występy teatrów, natomiast 7 czerwca w Czerwieńsku odbył się finał w kategorii recytacji. Wydarzenia te zgromadziły młodych artystów, którzy wcześniej przeszli przez eliminacje powiatowe.

Finał wojewódzki w kategorii Teatr przyniósł wiele emocji i radości dla uczestników. Pierwszego dnia, tytuł laureata w kategorii klasy I-III szkoły podstawowej zdobył TEATR KOSTECZKA z Zespołu Szkół Katolickich, pod kierunkiem Pauliny Solskiej. Drugiego dnia, 4 czerwca, Rada Artystyczna w składzie: Barbara Prądzyńska, Maciej Jachowski i Robert Kuraś, wyróżniła dwie zielonogórskie grupy – TEATR BĄBEL z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury oraz TEATR TRACH z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”.

W Czerwieńsku, podczas finału wojewódzkiego w kategorii Recytacja, również nie zabrakło sukcesów młodych zielonogórzan. W kategorii wiekowej klasy I-III, tytuł laureata zdobył Bruno Sinicki z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”. W tej samej kategorii wyróżniono Gabrielę Jasek, również reprezentującą „Dom Harcerza”.

W kategorii wiekowej klasy IV-VI, wyróżnienia zdobyli Antonina Brawer z Zespołu Edukacyjnego nr 4 oraz Maksymilian Leńczuk ze Szkoły Podstawowej nr 13, który otrzymał także nagrodę specjalną za „najbardziej kabaretowy występ”. W kategorii klas VII-VIII, wyróżnienie powędrowało do Wiktorii Wimońć-Malinowskiej z „Domu Harcerza”.

Finały LKA stanowią doskonałą okazję do prezentacji talentów młodych artystów z naszego regionu, a sukcesy zielonogórskich uczniów są powodem do dumy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom, którzy swoimi występami zachwycili zarówno jury, jak i publiczność.


Na podst. Zielonogórski Ośrodek Kultury