Zabezpieczenie dyżurów aptek w Sulechowie - spotkanie władz i farmaceutów
W ostatnich dniach, w Delegaturze Starostwa Powiatowego, miało miejsce spotkanie, które dotyczyło niezwykle istotnej kwestii dla mieszkańców – problemu zabezpieczenia dyżurów aptek w naszym mieście. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele samorządu oraz aptekarze, którzy wyjaśnili trudności związane z organizacją dyżurów nocnych i świątecznych.

Brak dyżurów aptek - problem kadrowy, a nie zła wola

W miniony piątek, 5 lipca, przedstawiciele samorządu lokalnego oraz właściciele aptek z naszego miasta spotkali się, aby omówić problem braku dyżurów aptek w godzinach nocnych oraz w dni świąteczne. Uczestnikami spotkania byli m.in. Agnieszka Szeląg, Wicestarosta Zielonogórski, Wojciech Waligóra, Członek Zarządu, a także burmistrz Wojciech Sołtys wraz z zastępcą Wojciechem Szefnerem oraz lokalni radni.

Aptekarze wyrazili swoje stanowisko, tłumacząc, że brak dyżurów nie jest wynikiem złej woli ani ze strony Zarządu Powiatu Zielonogórskiego, ani farmaceutów. Problem leży w brakach kadrowych, które uniemożliwiają spełnienie wymogów regulowanych przez prawo farmaceutyczne. Obecnie na rynku pracy brakuje wykwalifikowanych farmaceutów, co znacząco utrudnia organizację dyżurów.

Spotkanie wyjaśnia wątpliwości mieszkańców

Spotkanie miało na celu rozwianie wszelkich wątpliwości mieszkańców dotyczących braku dyżurów aptek. Przedstawiciele aptek wyjaśnili, że obecna sytuacja jest przejściowa i wynika z problemów kadrowych, które dotykają nie tylko naszego miasta, ale i całego kraju. Wicestarosta Agnieszka Szeląg podkreśliła, że lokalne władze są świadome problemu i będą podejmować działania mające na celu jego rozwiązanie.

Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie sytuacja na rynku pracy farmaceutów się poprawi, co pozwoli na ustalenie dyżurów również w porze nocnej oraz w dni świąteczne. W międzyczasie, mieszkańcy powinni być świadomi trudności, z jakimi borykają się właściciele aptek, starając się zapewnić jak najlepszą obsługę mimo ograniczeń kadrowych.

Godziny otwarcia aptek w Sulechowie

Aby ułatwić mieszkańcom dostęp do leków, poniżej zamieszczamy aktualne godziny otwarcia aptek w naszym mieście:

Apteka A: Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 20:00, Sobota: 8:00 - 14:00
Apteka B: Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 21:00, Sobota: 9:00 - 15:00
Apteka C: Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00, Sobota: 9:00 - 13:00
Apteka D: Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 22:00, Sobota: 10:00 - 16:00
Apteka E: Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 19:00, Sobota: 8:00 - 12:00

Mamy nadzieję, że te informacje będą pomocne dla mieszkańców i pomogą w planowaniu wizyt w aptekach. Zachęcamy do śledzenia naszego serwisu, gdzie będziemy na bieżąco informować o wszelkich zmianach w funkcjonowaniu aptek w naszym mieście.


Według informacji z: Powiat