Włam w Zielonej Górze, zatrzymani 26-latka i 43-latek odzyskano mienie

W środku lata w Zielonej Górze doszło do sprawnej akcji policji: włamanie odkryte po powrocie właściciela, szybkie ustalenia kryminalnych i odzysk skradzionych rzeczy — dwie osoby usłyszały już zarzuty.
- Zielona Góra: kryminalni z Komisariatu Policji I działają błyskawicznie
- Zobacz, co zniknęło i co wróciło do właścicieli
Zielona Góra: kryminalni z Komisariatu Policji I działają błyskawicznie
W środę 13 sierpnia do Komisariatu Policji I w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o włamaniu. Mężczyzna, który po kilku dniach nieobecności wrócił do domu, odkrył, że mieszkanie zostało splądrowane — pootwierane szafki i porozrzucane rzeczy. Na miejsce natychmiast skierowano policjanta dochodzeniowo‑śledczego oraz technika kryminalistyki.
Ustalono, że włamanie miało miejsce na początku sierpnia, a właściciele byli poza domem około półtora tygodnia. Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu, w tym wypchnięte okno w garażu, które posłużyło przestępcom do wejścia.
Zobacz, co zniknęło i co wróciło do właścicieli
Włamywacze zabrali kilka wartościowych przedmiotów, które właściciel wymienił podczas przesłuchania: rower, konsolę do gier, aparat fotograficzny, kamerę cyfrową, laptopy, dyski zewnętrzne, odzież oraz ważne dokumenty. Straty oszacowano na blisko 15 tysięcy złotych.
Dzięki operacyjnej pracy kryminalnych, bazującej na zebranych informacjach i doświadczeniu, szybko wytypowano osoby mogące mieć związek ze sprawą. Wkrótce zatrzymano dwie podejrzane osoby: 26‑letnią kobietę oraz 43‑letniego mężczyznę. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione przedmioty i przekazali je właścicielom.
Oboje zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży i przyznali się do zarzucanych czynów. Teraz odpowiedzą przed sądem; za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Sprawę prowadzą kryminalni z Komisariatu Policji I w Zielonej Górze.
Na podstawie: KMP w Zielonej Górze
Ostatnie Artykuły

Syreny zabrzmią w powiecie zielonogórskim. To będą ćwiczenia

Tour de Pologne w Zielonej Górze. Wielkie emocje i zamknięte centrum

Zostawił narkotyki i dowód osobisty. 48-latek szybko trafił w ręce policji

Dożynki w Nietkowie z turniejem sołectw i koncertami do nocy

W „Piątce” padł rekord naboru. Do klasy trzeba było mieć 176,95 punktu

Święto Policji w Zielonej Górze. Awanse dla 80 funkcjonariuszy

Policyjne święto przed komendą. Awanse, odznaczenia i wyróżnienia

Od błota do leśnej szkoły. Fundacja z Zielonej Góry poszerza działalność

Wielkie ściganie wraca na W69. Zielonogórski debiut SEC

Wieża runęła w niedzielne popołudnie. Katastrofa konkatedry św. Jadwigi

Rodzinny seans pod gwiazdami. „Beethoven” na ekranie w Czerwieńsku

Nowa trasa w Zielonej Górze nabiera kształtu. Droga prowadzi ku torom

Drogi, transport i dożynki. Samorządowcy rozmawiali o Kargowej

Oferta pracy za granicą może skończyć się tragedią. Policja ostrzega
Przydatne dane teleadresowe
- Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze - kontakt, godziny, sprawy online
- Główna Biblioteka Lekarska w Zielonej Górze - kontakt, godziny i usługi
- Lubuska Wojewódzka Komenda OHP w Zielonej Górze - kontakt, oferta i jednostki
- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze - kontakt, służba wojskowa, nabór
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zielonej Górze - kontakt, godziny, pomoc dla rodzin i osób niepełnosprawnych
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze - kontakt, adres, oferta sportowa
