Włamania pod Sulechowem — 2 zatrzymanych, większość łupów odzyskana

W pierwszych dniach sierpnia dwie posesje w Swarzynicach pod Sulechowem padły łupem włamywaczy — zniknęły pojazdy i sprzęt, ale kryminalni z Sulechowa szybko wytropili sprawców. Dwóch mężczyzn trafiło w ręce policji, większość skradzionych przedmiotów odzyskano, a prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.
- Sulechów i okolice: policja odnajduje skradzione motocykle i sprzęt
- Klenica i dalsze zatrzymania — odzyskano resztę rzeczy
Sulechów i okolice: policja odnajduje skradzione motocykle i sprzęt
Na początku sierpnia właściciele dwóch posesji w Swarzynicach (gmina Sulechów) zgłosili włamania. Z jednej z posesji i garażu zniknęły: motocykl, skuter, agregat prądotwórczy oraz różne elektronarzędzia. Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komisariatu Policji w Sulechowie, którzy po zebraniu informacji i pracy operacyjnej wytypowali dwie osoby mogące mieć związek z tymi przestępstwami.
Podczas czynności policjanci odwiedzili miejsce zamieszkania partnerki jednego z podejrzanych. Tam zatrzymano jednego z wytypowanych mężczyzn — 26-latka. W czasie przeszukania mundurowi znaleźli woreczek strunowy z białą, sproszkowaną substancją; mężczyzna oświadczył, że to amfetamina. Badanie potwierdziło to stwierdzenie.
“jest to amfetamina”
26-latek przyznał się także do zażywania narkotyku oraz do współudziału w włamaniach i kradzieżach, wskazując jednocześnie miejsce ukrycia części łupów. Funkcjonariusze przeszukali wskazane zarośla w rejonie Mieszkowa i odnaleźli tam motocykl oraz skuter.
Klenica i dalsze zatrzymania — odzyskano resztę rzeczy
Ustalono, że pozostałe skradzione przedmioty miały trafić do drugiego współsprawcy, także 26-latka, mieszkającego w Klenicy. Policjanci udali się pod wskazany adres i tam zatrzymali drugiego mężczyznę. W jego miejscu zamieszkania podczas przeszukania zabezpieczono kolejny narkotyk oraz rzeczy pochodzące z kradzieży.
Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty dotyczące włamań, kradzieży oraz posiadania narkotyków. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Sprawa jest prowadzona przez policję w Sulechowie i Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie; odzyskane mienie zostało zabezpieczone jako dowód. Mieszkańcom okolic przypominamy o podstawowych zasadach zabezpieczania posesji i zgłaszania podejrzanych sytuacji na policję.
Na podstawie: KMP w Zielonej Górze
Ostatnie Artykuły

Młodzi recytatorzy zachwycili jury. Padły nominacje do etapu wojewódzkiego

Seniorzy ćwiczyli pamięć z neuropsychologiem. W Kargowej postawiono na trening umysłu

Heroina ukryta w aucie w Zielonej Górze - 43-latek trafił do aresztu

Nowa remiza w Klenicy. Strażacy zyskali bazę na lata

Kargowa pamięta o Macieju Kozłowskim. Mija 16 lat od jego śmierci

40-latek wrócił do sklepowych kradzieży. Teraz grożą mu lata więzienia
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III) – Lechia Zielona Góra – Pniówek Pawłowice 1:0](/images/mecz/thumbnails/lechia-zielona-gora-pniowek-pawlowice-09052026-10.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III) – Lechia Zielona Góra – Pniówek Pawłowice 1:0
![[PIŁKA RĘCZNA] UKS Trójka Nowa Sól – Olimp AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 23:22 w I Lidze Mężczyzn (Grupa B) – derby o piąte miejsce dla gospodarzy](/images/mecz/thumbnails/uks-trojka-nowa-sol-olimp-azs-uniwersytetu-zielonogorskiego-09052026-2322.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] UKS Trójka Nowa Sól – Olimp AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 23:22 w I Lidze Mężczyzn (Grupa B) – derby o piąte miejsce dla gospodarzy

Rząd ma pełny skład. Oto nazwiska i funkcje najważniejszych ministrów

Babimost świętował 3 maja z 30-metrową flagą i pochodem pod obelisk

Kody SMS odchodzą na bok. Logowanie do profilu zaufanego ma być prostsze

Przerwa w profilu zaufanym. Wieczorem i rano nie da się podpisać dokumentów

Cisza, hymn i kwiaty. Zielona Góra oddała hołd ofiarom wojny

