Policja uczy dzieci w Zielonej Górze jak bezpiecznie iść do szkoły

Aspirant Agnieszka Włodarska odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły — praktyczne ćwiczenia, przypomnienie przepisów i apel o odblaski przed jesiennym zmierzchem.
- Zielona Góra zobacz jak policjanci uczą bezpiecznych zachowań
- Ćwicz z dziećmi przechodzenie przez jezdnię i noś odblaski
Zielona Góra zobacz jak policjanci uczą bezpiecznych zachowań
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze niemal każdego dnia roku szkolnego odwiedzają szkoły i przedszkola w powiecie. W spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 8 uczestniczyła aspirant Agnieszka Włodarska z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze tłumaczą dzieciom zasady zachowania w domu i poza nim, przypominają przepisy ruchu drogowego oraz znaczenie elementów odblaskowych, zwłaszcza gdy jesienią wcześniej zapada zmrok.
Ćwicz z dziećmi przechodzenie przez jezdnię i noś odblaski
Największe emocje wywołują zajęcia praktyczne — uczniowie samodzielnie pokazują, jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych. Policjanci zachęcają, by podczas przechodzenia po jezdni nie korzystać z telefonu, bo to rozprasza uwagę i zwiększa ryzyko wypadku. W ramach corocznych działań Bezpieczna droga do szkoły funkcjonariusze szczególnie czuwają nad najmłodszymi, którzy często pokonują trasę do szkoły samodzielnie.
Spotkania mają też wymiar wychowawczy i społeczny — dzieci dają policjantom dużo pozytywnej energii, co przełoży się na dobry nastrój w codziennej pracy funkcjonariuszy. Informacje i materiały edukacyjne na temat akcji udostępnia Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.
na podstawie: KMP w Zielonej Górze.
Ostatnie Artykuły

Były kościół w Babimoście dostanie drugie życie dzięki unijnym pieniądzom

W powiecie padają słowa wdzięczności dla pielęgniarek i położnych

Druga akcja krwiodawstwa w Babimoście. 20 osób oddało krew

Pachnące mydełka i twórczy wieczór w Zielonej Górze

Darmowa pomoc prawna w Zielonej Górze działa cały rok bez opłat

Wakacyjne półkolonie dla dzieci w ofercie MOSiR w Zielonej Górze

Film, teatr i książka spotkają się w Kargowej przez dwa dni

Pewny start ósmoklasistów w Zielonej Górze bez komplikacji

Młodzi recytatorzy zachwycili jury. Padły nominacje do etapu wojewódzkiego

Seniorzy ćwiczyli pamięć z neuropsychologiem. W Kargowej postawiono na trening umysłu

Heroina ukryta w aucie w Zielonej Górze - 43-latek trafił do aresztu

Nowa remiza w Klenicy. Strażacy zyskali bazę na lata

Kargowa pamięta o Macieju Kozłowskim. Mija 16 lat od jego śmierci

