Tłumy w zajezdni MZK w Zielonej Górze - dzień otwarty pełen atrakcji

2 min czytania
Tłumy w zajezdni MZK w Zielonej Górze - dzień otwarty pełen atrakcji

Setki mieszkańców odwiedziły zajezdnię przy ul. Chemicznej, zwiedzały autobusy, siadały za kierownicą i pytały o plany miasta związane z ekologicznym transportem.

  • Zobacz co działo się w zajezdni MZK w Zielonej Górze
  • Sprawdź jakie zmiany dla komunikacji zapowiada miasto
  • Skorzystaj z Dnia bez Samochodu i jedź za darmo

Zobacz co działo się w zajezdni MZK w Zielonej Górze

Dzień Otwarty Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Chemicznej przyciągnął tłumy. Odwiedzający mogli zrobić zdjęcie z autobusem, zasiąść za kierownicą pojazdu miejskiego, a także obejrzeć legendarny ikarus 280. Impreza odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, a do zajezdni kursował specjalny autobus, który wyruszył z Centrum Przesiadkowego o godz. 10.00.

“Zorganizowaliśmy dzień otwarty w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Zielonogórzanie tłumnie odwiedzili zajezdnię, gdzie mogli zapoznać się z tajnikami pracy w firmie”

  • Jacek Newelski, kierownik działu przewozów MZK

Na miejscu nie brakowało atrakcji, niespodzianek i widowiskowych akcentów — w tym gościa specjalnego, czyli Bachusa. Organizatorzy podkreślali, że celem było przybliżenie mieszkańcom codziennej pracy przewoźnika oraz promocja komunikacji publicznej jako wygodnej alternatywy dla samochodu.

Sprawdź jakie zmiany dla komunikacji zapowiada miasto

W czasie wydarzenia władze miasta przypomniały o planach inwestycyjnych dotyczących transportu publicznego. Zastępca prezydenta Jarosław Flakowski podkreślił, że duża frekwencja świadczy o popularności komunikacji miejskiej i zapowiedział dalsze działania na rzecz jej rozwoju.

“Nie jestem zdziwiony wysoką frekwencją na dniu otwartym MZK, ale świadczy to o dużej popularności miejskiej komunikacji w Zielonej Górze”

  • Jarosław Flakowski, zastępca prezydenta miasta

“W kolejnych latach będziemy inwestować w ekologiczny transport. Na poprawę efektywności naszej komunikacji wydamy blisko 300 mln zł. Zakupimy następne autobusy elektryczne i wyznaczymy buspasy na ulicach Batorego i Łużyckiej. Rozbudowa systemu ITS (Inteligentny System Transportu) na skrzyżowaniach i przejściach, da priorytet autobusom i przyspieszy ich przejazd. MZK wybuduje 12 instalacji fotowoltaicznych z magazynami energii, które zasilą autobusy elektryczne”

  • Jarosław Flakowski, zastępca prezydenta miasta

Zapowiedziane środki obejmują prawie 300 mln zł na poprawę efektywności komunikacji, zakup kolejnych autobusów elektrycznych, wyznaczenie buspasów na ulicach Batorego i Łużyckiej oraz rozbudowę systemu ITS. MZK ma też postawić 12 instalacji fotowoltaicznych z magazynami energii, które będą zasilać tabor elektryczny.

Skorzystaj z Dnia bez Samochodu i jedź za darmo

Organizatorzy przypomnieli o Dniu bez Samochodu zaplanowanym na 22 września (poniedziałek). Każdy, kto podczas przejazdu autobusem okaże ważny dowód rejestracyjny samochodu i prawo jazdy (papierowe lub

na podstawie: UM Zielona Góra.

Autor: krystian