Pop Opera – Filharmonia ZIELONOGÓRSKA: od opery do musicalu

To brzmi jak koncert, którego w Zielonej Górze jeszcze nie było — spektakl łączący najpiękniejsze arie operowe z przebojami musicalowymi i popowymi aranżacjami. Na scenie pojawią się soliści, którzy występowali w Nowym Jorku, Berlinie, Atenach czy Rzymie, a do tego efektowna oprawa wizualna i taneczna. Warto zarezerwować miejsce na to wydarzenie — to muzyczna podróż pełna emocji.
Szczegóły wydarzenia — Pop Opera (Filharmonia Zielonogórska)
- Data i godzina: 29 sierpnia 2026 (sobota), godz. 19:00
- Miejsce: Filharmonia Zielonogórska (Zielona Góra)
- Organizator: Krzysztof Knapczyk (projekt i występ)
- Bilety: dostępne online u organizatora; zamówienia grupowe: [email protected], tel. +48 793 391 767
- Uwaga: ceny biletów podaje organizator przy sprzedaży.
O koncercie Pop Opera
To projekt zapowiadany jako pierwszy tego typu w Polsce — połączenie klasycznej oprawy operowej z energią musicalu i popu. Na scenie usłyszysz zarówno legendarną operową klasykę, jak i dobrze znane współczesne przeboje, wykonywane przez głosy o międzynarodowym dorobku. W roli jednego z liderów wystąpi Krzysztof Knapczyk — tenor, aktor, twórca projektu „Opera na ulicy”, znany z projektów łączących klasykę z popem.
Repertuar (wybrane utwory):
- Nessun dorma
- La donna è mobile
- O sole mio
- Gdybym był bogaczem
- Sam na własną rękę (On My Own)
- Płytko (Shallow)
- Podnosisz mnie (You Raise Me Up)
- Parostatek
- Ocalić od zapomnienia
- Naprawdę chcę
- Po swojemu (My Way)
- Libiamo, ne’ lieti calici
- Torna a Surriento
- Usta milczą, dusza śpiewa
- Czas na pożegnanie (Time to Say Goodbye / Con te partirò)
- Wspomnienie (Memory) z musicalu „Koty”
- To jestem ja (This Is Me) z filmu „Największy showman”
- Barcelona (duet: Freddie Mercury i Montserrat Caballé)
- Belle (Piękna) z musicalu „Notre-Dame de Paris”
- O mio babbino caro
Co warto wiedzieć?
- W programie spodziewaj się zarówno momentów “gęsiej skórki” z operowymi ariami, jak i bardziej przebojowych aranżacji, które porwą publiczność.
- Dla kogo: koncert sprawdzi się dla miłośników muzyki klasycznej, fanów musicalu i osób, które chcą doświadczyć miksu gatunków w eleganckiej oprawie scenicznej.
Organizatorem i jednym z wykonawców jest Krzysztof Knapczyk — jeśli chcesz dowiedzieć się o biletach i ofertach grupowych, kontaktuj się bezpośrednio z organizacją.
Autor: info_wydarzenia
