Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci podsumowali trwające od 27 października do 2 listopada 2017 roku działania „Znicz”. Codziennie na terenie całego powiatu nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób odwiedzających groby najbliższych czuwało kilkudziesięciu policjantów ruchu drogowego, służb patrolowych i kryminalnych.

W tym roku, pomimo trwającej aż siedem dni akcji „Znicz”, było bardzo spokojnie i bezpiecznie zarówno na cmentarzach jak i w ich okolicach, a także na drogach dojazdowych. Na drogach powiatu zielonogórskiego nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano natomiast 56 kolizji. Niestety mimo próśb i ostrzeżeń, policjanci zatrzymali 6 osób kierujących po alkoholu.  

            Tegoroczna akcja „Znicz” na terenie powiatu zielonogórskiego przebiegała spokojnie, nie było żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych. Kierujący dostosowywali się do poleceń wydawanych przez policjantów, dzięki czemu ruch w rejonie cmentarzy odbywał się płynnie. Wzmożone policyjne działania potrwają jeszcze do północy, ale policjanci będą obecni w rejonach nekropolii także podczas zbliżającego się weekendu.

            Czas trwania akcji „Znicz” policjanci wykorzystali także, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz zwrócić uwagę zarówno dorosłych jak i dzieci na to jak ważna jest widoczność na drodze szczególnie teraz w okresie jesiennym. W tym celu policjanci rozdawali specjalne opaski odblaskowe i instruowali przechodniów jak należy je nosić aby być lepiej widocznym dla kierujących. Jednocześnie zachęcali do noszenia elementów odblaskowych przez cały rok.

 

Podczas tegorocznych działań „Znicz” (do północy 1 listopada 2017 r.) policjanci wylegitymowali 592 osoby, nałożyli 254 mandaty karne, a 30 osób pouczyli. Ponadto skierowali do sądu wnioski o ukaranie w stosunku do 31 osób, zatrzymali 8 praw jazdy za przekroczenie prędkości i jazdę w stanie nietrzeźwości oraz 23 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów. Podczas trwania akacji policjanci przeprowadzili prawie 1400 kontroli stanu trzeźwości i ujawnili 6 kierujących po alkoholu.

Wzmożone działania policji w rejonach cmentarzy potrwają jeszcze przez najbliższy weekend.