Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Policjanci z KP w Sulechowie zatrzymali w ubiegłym tygodniu 25-latka, który przyznał się do kradzieży 8 samochodów Volkswagen Golf na terenie Zielonej Góry i Sulechowa. Mężczyzna był wcześniej karany za kradzieże samochodów i odbywał karę więzienia.

 

 

 

 

 

Sulechowscy policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży samochodu marki Volkswagen Golf w nocy z 24 na 25 października. Zielonogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego następnego dnia ustalili gdzie znajduje się skradziony samochód. W wyniku operacyjnych działań 26 października został zatrzymany 25-letni mieszkaniec Nowej Soli, który dokonał tej kradzieży.

 

25-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Okazało się, że mężczyzna był już karany za kradzieże pojazdów i odbywał za to karę pozbawienia wolności. Podczas przesłuchania przyznał się także policjantom do kradzieży 7 innych samochodów Volkswagen Golf na terenie Zielonej Góry i Sulechowa.

 

Mężczyzna usłyszał osiem zarzutów kradzieży samochodów, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie zastosował wobec 25-latka dozór policyjny. Skradziony w ubiegłym tygodniu samochód został przekazany właścicielowi. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.   

 

Ponieważ sprawca działał w warunkach recydywy, karę pozbawienia wolności grożącą za to przestępstwo sąd może podwyższyć o połowę. Kodeks karny za kradzież samochodu w wyniku z włamania przewiduje karę od roku do 10 lat więzienia.