Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wczoraj w nocy na ul.Gorzowskiej zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się wcześniej do kontroli drogowej – okazało się, że jedzie ukradzionym w Niemczech samochodem marki Mazda CX5. Mężczyzna został dzisiaj aresztowany na 3 miesiące.

 

 

 

 

Podczas działań „ZNICZ” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymywali do kontroli samochód MAZDA CX5. Kierujący nie zatrzymał się na wezwanie i usiłował uciec – po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów na ul.Gorzowskiej.  Mężczyzna od razu powiedział mundurowym, że jedzie samochodem ukradzionym w Dreźnie tej nocy.

 

Samochód wartości 60.000 zł został zabezpieczony – okazało się również, że ma przykręcone sfałszowane tablice rejestracyjne. Mężczyzna natomiast trafił do policyjnego aresztu. Jest to 43-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który już był karany za przestępstwa kradzieży i rozboje.

 

43-latek usłyszał wczoraj po południu zarzuty kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się na wezwanie policjantów do kontroli. Przyznał się do popełnienia obu przestępstw. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze dzisiaj sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

 

Ponieważ sprawca kradzieży samochodu działał w warunkach recydywy, grożąca za to przestępstwo kara pozbawienia wolności do lat 10 może być podwyższona o połowę. Za przestępstwo niezatrzymania się na wezwanie policjantów grozi natomiast kara do 5 lat więzienia.

 

         Kiedy zielonogórscy policjanci zatrzymali kradziony samochód jego właścicielka w Dreźnie nie wiedziała jeszcze, że został on skradziony. Dzięki współpracy z niemiecką policją zawiadomienie o przestępstwie oraz inne dokumenty zostały wczoraj pilnie przesłane do Zielonej Góry i dzisiaj były dowodami w sprawie aresztowej.