Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci bardzo często odwiedzają milusiśkich w przedszkolach w naszym powiecie. Opowiadają o swojej pracy i przypominają o zasadach bezpiecznych zachowań podczas zabaw i pobytu w domu, w kontakcie z obcymi osobami czy psem oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Ostatnio policjanta wraz z ulubionym LUPO gościły miejskie przedszkola nr 1 i nr 14.

 

Niemal każdego dnia policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odwiedzają przedszkola w naszym powiecie. Podczas tych spotkań mówią dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w trakcie zabawy, w kontakcie z obcymi osobami oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Do każdego z takich spotkań policjanci muszą się przygotować – każda kategoria wiekowa wymaga innego traktowania. Najbardziej wdzięczne i radosne są spotkania z maluchami w przedszkolach. Radość życia i naturalna ciekawość dzieci powoduje, że również policjanci mają po takich spotkaniach wspaniały nastrój. Wzruszające są także chwile gdy przedszkolaki dziękują policjantom i wręczają własnoręcznie wykonane rysunki, bukiety z bibuły czy inne rękodzieła.

Te spotkania są jednak bardzo ważne z innych powodów. Oprócz poznania zawodu policjanta przedszkolaki poznają też podstawowe zasady bezpiecznej zabawy w domu czy na świeżym powietrzu, zasady zachowania w kontaktach z obcymi osobami czy podczas spotkania z psem. Duża część każdego spotkania poświęcona jest bezpieczeństwu dzieci w ruchu drogowym i elementom odblaskowym.  

Ostatnio policjant z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii  Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze w towarzystwie tygryska LUPO odwiedził dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 14 i Miejskiego Przedszkola nr 1.