Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze mieli ostatnio bardzo sympatycznych gości z ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze od wielu lat współpracuje ze wszystkimi placówkami edukacyjnymi w naszym powiecie. Policjanci nie tylko spotykają się z uczniami, kadrą pedagogiczną czy rodzicami, ale również zapraszają do odwiedzenia naszej jednostki i poznania pracy policjantów „od kuchni”.

 

Ostatnio odwiedziły naszą komendę trzy grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze z klas zerowej oraz dwóch klas pierwszych. Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Nieletnich urządzili miłym gościom małą wycieczkę po siedzibie komendy. Dzieci  miały okazję poznać specyfikę zawodu oraz miejsce pełnienia służby wielu policjantów.

 

W salce edukacyjnej KMP w Zielonej Górze dzieci uczestniczyły także w spotkaniu,  którego celem było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ważnym przekazem podczas takich spotkań jest również rozbudzenie świadomości i odpowiedzialności za własne działanie oraz kształtowanie umiejętności przewidywania konsekwencji zachowań własnych i innych osób. Na koniec spotkania dzieci  miały okazję poznać oznakowany radiowóz policyjny, w którym pełnią służbę nasi funkcjonariusze. Każdy nasz gość otrzymał także książeczki i kolorowanki związane z tematyką bezpieczeństwa.