Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Oratorium Minorum "Pieśń o Bogu Ukrytym" Karola Wojtyły w reżyserii Ryszarda Peryta i wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej,odbędzie się 12 września o godz. 19.30 w Amfiteatrze. Muzykę skomponował Włodek Pawlik, który wystąpi ze swoim Trio, chórem i orkiestrą POK. Dyryguje Tadeusz Karolak, Aneta Łukaszewicz - mezzosopran, Witold Żołądkiewicz - baryton, Ryszard Peryt - narrator.

 

 

Poemat Karola Wojtyły przypomina w swym charakterze modlitwę - dialog poety z Bogiem, bogaty w rozważania filozoficzne. Przejmująca i piękna muzyka Włodka Pawlika doskonale uwydatnia kunszt poetycki i sens słów przyszłego papieża. Nie bez znaczenia jest czas i miejsce oratorium.

 

Ryszard Peryt tym wydarzeniem pragnie złożyć hołd Ojcu świętemu JP II za pontyfikat ( w październiku mija 40 lat), mieszkańcom podziękować za wzniesiony kilka dni temu pomnik Patrona Miasta św.Urbana I, władzom miasta za piękny rozwój Zielonej Góry, jego ukochanego Monte Verde, za bardzo gorące i owacyjne przyjęcie pierwszego  spektaklu Dziady-Widma Mickiewicza-Moniuszki,oraz podziekowanie za wyróżnienie jego twórczości Nagrodą Kulturalną Miasta.

 

Ryszard Peryt czuje niedosyt, że wielu mieszkańców nie mogło zobaczyć tego spektaklu ze względu na ograniczoną ilość miejsc w konkatedrze, dlatego chce usatysfakcjonowac wszystkich, stąd  tym razem miejscem jest amfiteatr i bilety po 1 zł.