Już po raz 11. w okresie przedświątecznym mieszkańcy otrzymają ciepły prezent od Elektrociepłowni Zielona Góra S.A., która przeznaczyła 70 tysięcy złotych na pokrycie zadłużeń. Pieniądze zasilą teraz konto Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze.
 

 

 

Dzisiaj Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra, Krzysztof Kwiecień, Prezes Zarządu Elektrociepłowni Zielona Góra S.A. i Mieczysław Jerulank, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej podpisali porozumienie w sprawie Programu wsparcia dla mieszkańców Zielonej Góry, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, którzy jednocześnie korzystają z ciepła wytwarzanego przez naszą Elektrociepłownię.

 

- Bardzo dziękuję przedstawicielom Elektrociepłowni Zielona Góra S.A. za wyjście z tą inicjatywą i pamięć o potrzebujących. Jestem dumny z tego, że kontynuujemy tę akcję. Cieszę się, że mamy w naszym mieście firmę, która jest gotowa pomóc osobom w trudnej sytuacji i co ważne chce pomóc. Dzięki zwolnieniu z opłat i rachunków sytuacja wielu rodzin może się znacznie poprawić. – zaznaczył Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra

 

- Przekazujemy tę kwotę, by wspomóc najbiedniejszych mieszkańców Zielonej Góry, którzy korzystają z ekologicznego ciepła sieciowego, jakie dostarczamy naszymi ciepłociągami. Tak, aby te osoby mogły w komforcie spędzić najbliższe zimowe miesiące. - podkreślał Krzysztof Kwiecień, prezes zarządu Elektrociepłowni Zielona Góra

 

 

W ramach dotychczas zawartych porozumień wydatkowano łącznie 720.000 złotych przyznając pomoc łącznie 1620 rodzinom. Przyznane zasiłki przelewane były bezpośrednio na konta instytucji dostarczających centralne ogrzewane za pomocą miejskiej sieci ciepłowniczej (spółdzielnie, wspólnoty, zarządcy budynków).

 

Najwyższy przyznany jednej rodzinie zasiłek wynosi 2.500 zł, a najniższy 100 zł. Wysokość przyznawanej pomocy ustalana jest w zależności od sytuacji socjalno-bytowej danej rodziny.

 

Najwięcej środowisk korzystających z niniejszej pomocy przynależało do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Zielonogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.