Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

 Wczoraj po godz. 21 doszło do eksplozji gazu w wieżowcu przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze. Wybuch doprowadził do wyrwania dwóch ścian zewnętrznych. Mieszkanie w którym doszło do wybuchu w trakcie eksplozji było puste.
 
 
Budynek został wyłączony z eksploatacji, przez całą noc obiektu pilnowała straż miejska i policja. Mieszkańcy bloku zostali ewakuowani. 6 osób zostało wczoraj przetransportowanych do Bursy przy ul. Botanicznej. Mieszkańcy czekają do czasu uruchomienia budynku.
 
Pozostałe osoby są u swoich rodzin. 4 osoby zostały przewiezione do szpitala, w tym 1 z zawałem, 2 podtrute tlenkiem węgla. Ważna informacja! Dzisiaj o godzinie 12:00 planujemy spotkać się z mieszkańcami przed blokiem w celu omówienia wszystkich kwestii związanych z oddaniem budynku do użytkowania. W bloku wyłączone zostały wszystkie media. Po południu przeprowadzone zostaną badania instalacji elektrycznej i gazowej. Gaz w bloku najprawdopodobniej nie zostanie dzisiaj uruchomiony. 4 mieszkania na pewno nie będą oddane do eksploatacji mieszkańców.
 
Będziemy Państwa informować na bieżąco!