Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Informujemy, że wszystkie media, tzn. energia elektryczna, gaz, woda w budynku przy ul. Wyszyńskiego 25 w Zielonej Górze wciąż są wyłączone. Na tę chwilę nie wiemy jaki jest stan instalacji elektrycznej w budynku. Od godz.16:00 przeprowadzone zostaną niezbędne badania. Po ich zakończeniu Powiatowy Inspektor Budowlany może wydać pozwolenie na włączenie wody do sieci wodociągowej i dostawę bieżącej wody do budynku. Do tego czasu mieszkańcy mogą korzystać z podstawionego przed blokiem zbiornika z wodą.

 
 
Do czasu zakończenia przeprowadzenia badań skuteczności zerowania instalacji elektrycznej prosimy mieszkańców o niekorzystanie z odbiorników urządzeń elektrycznych takich jak np. grzałki elektryczne. Windy w budynku są wyłączone do czasu przeprowadzenia remontu. Nie ma przeciwskazań do korzystania z piwnic w budynku. W godzinach popołudniowych przeprowadzone zostanie badanie szczelności gazowej w obiekcie, które może potrwać kilkadziesiąt godzin. Dzisiaj na pewno gaz nie zostanie doprowadzony do mieszkań.

 

Mieszkania nr 6,12,18, 24 zostały wyłączone z użytkowania przez Powiatowego Inspektora Budowlanego. Lokatorce z mieszkania nr 24 na czas remontu zostaje przekazane mieszkanie zastępcze. Mieszkania 6 i 12 są zabezpieczone przez administratora budynku. Jutro zostanie zlecone wykonanie ekspertyzy wieżowca.

 

Mieszkańcom dziękujemy za współpracę i informujemy, że jesteśmy do dyspozycji. Niezbędne numery kontaktowe zostały wywieszone w budynku.

 

ZAPIS VIDEO ZE SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI