Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Wysokiej jakości ławki parkowe

Meble miejskie powinny charakteryzować się wysokim standardem jakości, a przede wszystkim cieszyć ludzkie oko. Nikt nie lubi spędzać swojego wolnego czasu na brzydkiej, odrapanej ławce, która nie zachęca ani swoją estetyką ani wygodnym siedziskiem. Dlatego ławki parkowe wykonywane są obecnie z materiałów, które są w pełni przystosowane do długotrwałego użytkowania. Technologia rozwija się w zastraszającym tempie, dlatego producenci co jakiś czas przygotowują prawdziwe „bomby” jeśli chodzi o innowacyjność zastosowanych technik w swoich produktach.

Konstrukcje ławek parkowych, jak i tych przeznaczonych do ogrodu, w większości wykonywane są z żeliwa, które częściowo wpisują się w styl retro i są idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią klasyczne rozwiązania. Popularne są również ławki betonowe, które w dużej mierze przeznaczone są do użytku publicznego. Wyposażeniem obu rodzajów ławek co raz częściej są deski kompozytowe, które nie tylko świetnie wyglądają, ale również zapewniają wygodę i komfort ich użytkowania.

Kompozyt w cenie

Produkty kompozytowe szturmem podbiły rynek budowlany i ogrodniczy. Deski kompozytowe są często wykorzystywane do budowy przydomowych tarasów jak i publicznych pomostów czy mol, gdzie liczy się wytrzymałość i estetyka. Obecnie są również rozwiązaniem masowo stosowanym jako siedziska ławek ogrodowych i parkowych. Drzewny kompozyt jest nowoczesnym połączeniem polimerów termoplastycznych z fragmentami drewna, najczęściej pod postacią mączki, która pozyskiwana jest z europejskich drzew liściastych. Wszystko po to, aby zapewnić produktom jak największą solidność i światowy standard. Niekwestionowaną zaletą ławek kompozytowych jest ich biodegradowalność. Miłośnicy ekologicznych rozwiązań z pewnością powinni zwrócić uwagę na ten rodzaj mebli ogrodowych.

Ławki kompozytowe – zalety

Ławka ogrodowa wykonana z kompozytu świetnie zastępuje ławkę drewnianą. Kompozyt posiada zdolność do przybierania koloru i faktury przypominającej drewno, jednak posiada szereg zalet, których nie znajdziemy w tradycyjnych deskach drewnianych. Siedzisko ławki wykonane z desek kompozytowych jest przyjemne w dotyku, co wpływa na komfort siedzenia. Ponadto nie musimy obawiać się drzazg lub nierówności wynikających z długotrwałego użytkowania ławki bez jej regularnej renowacji i pielęgnacji.

Ławki ogrodowe kompozytowe pomagają oszczędzić nam sporą sumę pieniędzy, którą musielibyśmy wydać w przypadku impregnacji drewna. Kompozyt nie wymaga specjalnego traktowania, wystarczy dokładnie czyścić jego powierzchnię bez używania mocnych detergentów. Wystarczy woda i odrobinę delikatnego środka czyszczącego jak mydło czy wodę z dodatkiem cytryny bądź sody oczyszczonej.

Ławki parkowe z kompozytu nie ulegają korozji ani uszkodzeniom wynikających z osłabienia ich struktury przez nadmierne wystawienie na działanie wilgoci czy promieniowania UV. Woda swobodnie spływa po płaszczyźnie siedziska kompozytowego nie powodując szkód w powierzchni ławki. Dodatkowo na próżno szukać ławek kompozytowych naznaczonych obecnością mikroorganizmów takich jak porosty czy grzyby, które są nieodłącznym elementem ławek drewnianych.

Koszt kompozytowych ławek parkowych i ogrodowych

Ceny ławek parkowych i ogrodowych zaczynają się już od dwustu złotych. Ich koszt zależny jest od parametrów technicznych oraz od danego producenta mebli ogrodowych. Ponadto ważnym czynnikiem, który wpływa na cenę ławki kompozytowej jest jakość materiałów oraz przeznaczenie.