Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Przy Palmiarni powstanie piętrowy parking. Na jego dachu znajdzie się duży plac do zabaw i rekreacji. W głosowaniu internetowym zielonogórzanie wybrali jeden z trzech projektów, który zostanie zrealizowany. To najbardziej rozbudowana i atrakcyjna wersja.

 

 

W ankiecie wzięło udział 1286 osób. Zielonogórzanie głosowali od 30 sierpnia do 15 września wyłącznie na stronie internetowej miasta.

 

Największym poparciem cieszył się wariant trzeci, na który zagłosowało 634 osoby (49,3 proc). Zakłada budowę dużego toru do jazdy na rolkach i rowerach. To zdecydowanie najdłuższa trasa. Wewnątrz toru znalazło się kilka miejsc do wypoczynku i zabawy. Strefę wypoczynkową oddzielono od toru pergolą, która ma zapewnić spokój odpoczywającym. Rozbudowana jest strefa drabinek niskich i wysokich, na których będzie można wykonywać ćwiczenia. Miejsca z placami zabaw dla najmłodszych oddziela od toru widownia.

 

Na pierwszy wariant zagłosowało 272 osoby (21,2 proc.). To wersja najbardziej uboga w urządzenia do zabawy i rekreacji. Wariant drugi poparło 380 osób (29,5 proc.). W tym rozwianiu pomniejszono plac zabaw i podzielono go na segmenty. Projektanci wprowadzili dwa elementy: tor dla rowerów i rolkarzy, z miejscem na tor do pumptracka (jazdy na rowerach BMX).

 

- Bardzo się cieszę, że wygrał akurat ten projekt – mówi radny Filip Gryko (Zielona Razem), koordynator budowy parkingu – W Zielonej Górze brakuje takiego toru. To będzie dobre uzupełnienie oferty rekreacyjnej na Wzgórzach Winnych przy Palmiarni – podkreśla. – Małe dzieci korzystają z placu zabaw, te większe jak mój 10-letni syn Borys, nie mają gdzie się wyszaleć.

 

W założeniach to ma być miejsce dla dzieci od szóstego roku życia i nastolatków.

 

Powstanie kilkukondygnacyjny parking, a na jego dachu zamiast samochodów będzie zieleń i urządzenia do rekreacji i zabawy. Nowy obiekt utworzy wspólną przestrzeń z sąsiednim Wzgórzem Winnym.

 

Projekt techniczny będzie gotowy do końca roku. Parking będzie płatny, ze szlabanami przy wjeździe, co wymusi rotację samochodów. Znajdzie się też miejsce dla autobusów.

 

RK