Czy wiecie Państwo , że jest możliwość by przy wsparciu samorządu Wasze szkoły bądź organizacje pro obronne miał dostęp do nowoczesnego pomieszczenia pozwalającego przeprowadzić trening strzelecki ? Ministerstwo Obrony Narodowej rozszerza program "Strzelnica w powiecie" o możliwość dofinansowania zaadoptowania posiadanego lokalu na strzelnicę pneumatyczną lub wirtualną.

Dotacja dla samorządów na utworzenie strzelnicy pneumatycznej lub wirtualnej to świetne rozwiązanie, które:

- dzięki warunkom przyznania dotacji samorządom, pozwoli Wam na bez kosztowe korzystanie z inwestycji;

- podniesie atrakcyjność prowadzonych do tej pory przez Was działań w zakresie szkolenia strzeleckiego;

- rozszerzy ofertę szkoleniowo-edukacyjną o nowe technologie w służbie sportom strzeleckim;

- pozwala na bezpieczną formę zaznajomienia się z obsługą broni i czynności manualnych potrzebnych do jej obsłużenia, tak by zminimalizować ilość błędów przy posługiwaniu się w przyszłości bronią palną sportową bądź służbową;

- zacieśnia współpracę z samorządem, który w taki sposób wspiera nie tylko środowisko proobronne, ale również proponuje nowe formy rekreacji w lokalnych społecznościach;

Pozyskaj więcej informacji, dowiedz się jak w przystępny sposób możesz zainteresować swój samorząd do utworzenia strzelnicy pneumatycznej lub wirtualnej oraz wystąpienie o dotację na ten cel!

Konkursy dostępne tutaj:

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/aktualnie-ogloszone-konkursy

Szczegółowe informacje można pozyskać pod numerem tel. 535 979 761 - ppor. Damian Duda, Wydział Komunikacji, Biuro ds. Programu "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej".