W miniony piątek (18.06) policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie wzięli udział w zorganizowanym na terenie dziedzińca Szkoły Podstawowej w Bojadłach pikniku charytatywnym pod hasłem "Nowe życie Michałka".

Dwuletni Michałek, po nieszczęśliwym wypadku w dniu 16 kwietnia 2021 roku posiada rozległe uszkodzenie mózgu, a jego intensywna rehabilitacja związana jest z dużymi nakładami finansowymi. To właśnie zbieranie funduszy aby wspomóc rodzinę Michałka w tym trudnym zadaniu było celem zorganizowanego w piątek pikniku.

Na specjalnie przygotowanym stoisku prewencyjnym najmłodsi uczestnicy pikniku odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych zasad bezpiecznych zachowań, a ich prawidłowe odpowiedzi nagradzane były przez policjantów drobnymi upominkami w postaci elementów odblaskowych i książeczek edukacyjnych. Pilnik był też okazją do przekazania najmłodszym wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w okresie zbliżających się wakacji letnich oraz rozpropagowania informacji o konkursie plastycznym "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Charytatywny piknik w Bojadłach był też okazją do rozmów policjantów z młodymi osobami o pracy w szeregach Policji oraz przedstawienia im etapów postępowania kwalifikacyjnego. Zainteresowanym wręczano ulotki opracowane przez Zespół do Spraw Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Pomimo upalnego dnia specjalnym gościem imprezy był tygrysek Lupo, maskotka lubuskiej Policji, z którym szczególnie chętnie witały się i fotografowały najmłodsze dzieci. Dużą atrakcją, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci była prezentacja radiowozu oraz policyjnego wyposażenia przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Powodzeniem cieszyła się również edukacyjna zabawa Autochodzikiem, czyli zestawem przygotowującym najmłodszych do uczestnictwa w ruchu drogowym. Na stoisku policyjnym nie zabrakło również licznych pytań ze strony osób dorosłych z zakresu cyberbezpieczeństwa, właściwego zabezpieczenia mieszkań przed oszustami oraz pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego.

 

aspirant sztabowy

Sylwia Kuczyńska-Szpak

Komisariat Policji w Sulechowie