Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Miasto Zielona Góra dołącza do programu InPost – Green City. Dzisiaj (24.06) podpisano list intencyjny w tej sprawie. Polski potentat w dostarczaniu przesyłek do paczkomatów między innymi zobowiązał się do wymiany swojej floty dostawczej na samochody elektryczne i posadzenia roślin oczyszczających powietrze. – Za dwa, trzy miesiące zazieleni się ulica Bohaterów Westerplatte – zapowiedział prezydent Janusz Kubicki.
 
 

Prezydent przypomniał, że miasto Zielona Góra olbrzymią wagę przywiązuje do ekologii. To w Winnym Grodzie jest najwięcej w Polsce autobusów elektrycznych. – Z InPostem chcemy współpracować nie tylko w zakresie ekologicznych paczkomatów, ale i dbałości o środowisko naturalne – mówił prezydent.

 

Izabela Karolczyk-Szafrańska, dyrektor marketingu InPost zaznaczyła, że firmie zależy na inicjatywach ekologicznych. – Jako firma logistyczna chcemy mieć pozytywny wpływ na środowisko – podkreśla. – Przez dostawy do paczkomatów oszczędzamy ogromne ilości dwutlenku węgla. Jeden nasz kurier jest w stanie dostarczyć do paczkomatu tysiąc przesyłek. Kurier, który jeździ do domów nie może tego zrobić. Nasi klienci z kolei cenią sobie szybkie dostawy.

 

Dyrektor I. Karolczyk-Szafrańska zadeklarowała, że do 2024 roku większość floty dostawczej zostanie wymieniona na samochody elektryczne. – Bardzo się cieszę, że Zielona Góra przystąpiła do naszego programu. Zamontujemy czujniki powietrza w miastach i posadzimy rośliny oczyszczające. Młodzież może liczyć na praktyki zawodowe w naszej firmie – zapowiedziała.

 

Ulica Bohaterów Westerplatte będzie zielona

 

Firma zaprezentowała dwa pojazdy elektryczne, które wyjadą na ulice Zielonej Góry.

 

- Do tej inicjatywy namówił mnie poseł Łukasz Mejza – dodał prezydent. - Życzyłbym sobie, żeby po mieście jeździło jak najwięcej elektrycznych pojazdów. Na tym nie koniec korzyści z programu. Za dwa, trzy miesiące ulica Bohaterów Westerplatte znów się zmieni, stanie się bardziej zielona.

 

Wywołany do odpowiedzi poseł zachwalał inicjatywę. – Dla mnie to wyjątkowy dzień. Bardzo się cieszę, że Zielona Góra podejmuje współpracę z InPostem. To pokazuje, że to miasto jest zielone, wyznacza trendy w ekologii i elektromobilności. Zawsze była wzorem dla innych. Dziękuję firmie InPost, bo doceniła te działania Zielonej Góry.

 

Dzięki umowie w mieście pojawią się ekologiczne paczkomaty wyposażone w ładowarki elektryczne.

 

Green City wpisuje się w długofalową strategię InPost, która obejmuje szeroko zakres innowacji ekologicznych. Do tej pory do programu dołączyło kilka największych miast w Polsce: Łódź, Kraków, Kielce, Częstochowa i Zielona Góra. Do końca roku dołączy kolejnych kilkadziesiąt dużych polskich miast.

 

InPost jest operatorem sieci paczkomatów, które pozwalają na całodobowe samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek, w wybranej przez klienta lokalizacji. Firma dysponuje obecnie siecią 11 tys. paczkomatów w Polsce. Pod swoim szyldem działa w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

 

InPost ma ponad 6,5 mln aktywnych użytkowników aplikacji InPost Mobile. Dzięki niej przy jednym paczkomacie przesyłki może odbierać kilka osób jednocześnie, bez konieczności stania w kolejce czy dotykania ekranu – skrytki otwiera się za pomocą smartfona.

 
 
 
Fot. Piotr Jędzura ŁZ
 
 
Fot. Piotr Jędzura ŁZ
 
 
Fot. Piotr Jędzura ŁZ