Wiosna to czas, kiedy ściągamy z siebie grube warstwy ubrań, co sprawia, że nasza biżuteria jest widoczna niemal przez cały czas. Biżuteria z grawerem nie wychodzi z mody od kilku sezonów i każdego roku zdobywa nowe zwolenniczki. Kobiety bardzo cenią sobie naszyjniki, czy bransoletki z grawerem, gdyż są one ozdobami unikalnymi. Wiele osób traktuje je jako talizman i wspaniałą pamiątkę. Biżuteria z grawerem znakomicie sprawdza się jako prezent.

Biżuteria z grawerem najmodniejsza na wiosnę

Biżuteria z grawerem jest piękna i efektowna. Umiejętnie dobrana przyciąga spojrzenia, dlatego warto połączyć ją z wiosennymi stylizacjami. Wybór grawerowanej biżuterii jest w tym sezonie ogromny, dlatego każda kobieta znajdzie model dla siebie idealny. W modzie są proste, a także bogato zdobione naszyjniki z grawerem. Mogą mieć one postać prostej blaszki na łańcuszku, ale także szalenie efektownej kolii pereł z pozłacanym medalionem. Bardzo popularne są naszyjniki z blaszką do grawerowania i dodatkowymi ozdobami w postaci gwiazdek, serduszek, kwiatów, krzyżyków (w tym sezonie bardzo modna jest biżuteria z motywami religijnymi, przy czym motywy religijne traktowane są tu tylko i wyłącznie jako ozdoba – mogą nosić je także osoby, które nie chcą manifestować swojej przynależności do konkretnej grupy religijnej).

Obecnie mamy również szeroki wybór bransoletek do grawerowania. Są one dostępne w niemal każdym stylu, wykonane z rozmaitych materiałów. Dużym zainteresowaniem cieszą się kolorowe bransoletki ze skóry, które pasują nastolatkom i kobietom aktywnym fizycznie.

Biżuteria z grawerem, która pasuje do każdej stylizacji

Wybór biżuterii z grawerem jest w tej chwili tak duży, że nie znajdziemy stylizacji, do której nie moglibyśmy dobrać stosownej ozdoby.  W przypadku kreacji eleganckich, minimalistycznych dobrze jest postawić na naszyjniki i bransoletki z grawerem o bardzo prostej stylistyce. Dobrze sprawdzą się tu ozdoby wykonane z różnokolorowej stali nierdzewnej. Do niezobowiązujących, codziennych stylizacji możemy założyć dowolny naszyjnik, czy bransoletkę. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza modele ze skóry, kamieni szlachetnych, lawy wulkanicznej, sznurka.

Wyjątkowa biżuteria z grawerem – idealna na wiosnę 2021

Jak należy nosić biżuterię z grawerem?

Biżuteria z grawerem należy do ozdób, które lubimy mieć przy sobie cały czas. Dla wielu z nas jest to biżuteria wyjątkowa ze względu na grawer. Na tego typu ozdobach grawerujemy często imiona ukochanych osób, ważne dla nas daty i miejsca, sentencje i hasła motywacyjne, którymi chcemy się kierować w życiu.

Sposób noszenia biżuterii z grawerem jest uzależniony od sytuacji, a także stroju, który mamy na co dzień. Kiedy jesteśmy w pracy, w której obowiązuje ścisły dress code nie powinniśmy pozwalać na to, żeby nasza biżuteria nadmiernie przyciągała spojrzenia. Jeżeli mamy naszyjnik z grawerem, lepiej jest zakryć go koszulą lub marynarką. Natomiast po wyjściu z pracy możemy do woli eksponować naszą biżuterię. Kobiety preferujące minimalistyczny styl często poprzestają na jednej blaszce, którą zawieszają na łańcuszku, ewentualnie cienkiej bransoletce ze stali nierdzewnej. Panie, które lubią kiedy ich biżuteria rzuca się w oczy mogą zdecydować się na bardzo ozdobne gadżety, a nawet łączyć ze sobą różne rodzaje biżuterii. Strona z grawerem w zależności od naszych upodobań może być widoczna dla wszystkich lub ukryta.

Kupujemy grawerowaną biżuterię na prezent

Biżuteria z grawerem bardzo często kupowana jest na prezent. Jest ona idealnym upominkiem właśnie ze względu na możliwość wykonania unikalnego napisu. Kiedy kupujemy naszyjnik lub bransoletkę jako upominek, koniecznie zwróćmy uwagę na rozmiar biżuterii – nie może być ona zbyt krótka.

Zaleca się, żeby na prezent wybierać ozdoby wykonane z hipoalergicznej stali szlachetnej, gdyż jest ona w pełni bezpieczna nawet dla osób uczulonych na inne metale. Jednocześnie tego typu stal pod względem walorów estetycznych nie ustępuje innym metalom (nie traci też swojej barwy). Co więcej jest bardzo odporna na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.