Zielonogórscy i sulechowscy policjanci uczestniczyli w festynie charytatywnym, podczas którego zbierano fundusze na leczenie Bartosza Najdka, chłopca cierpiącego na poważną, nieuleczalną chorobę genetyczną. Policjanci zorganizowali stoisko prewencyjne, pokaz policyjnego sprzętu oraz radiowozów i motocykli. Sami też wsparli zbiórkę wrzucając pieniądze do puszek.

Policjanci z Zielonej Góry i Sulechowa od wielu lat wspierają chore dzieci i chętnie uczestniczą w różnych akcjach, happeningach czy festynach charytatywnych, których zadaniem jest zbieranie funduszy dla ciężko chorych dzieci na ich leczenie i rehabilitację. Ostatnio przez kilka miesięcy zbierali pieniądze dla Ani chorej na rdzeniowy zanik mięśni, a w minioną sobotę włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla 14-letniego Bartka z Sulechowa.  2 października 2021 roku na terenie Sulechowskiego Domu Kultury odbył się festyn charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Gwiazdka z Nieba” pod patronatem Burmistrza Sulechowa. Festyn miał pomóc w zebraniu funduszy na leczenie Bartosza cierpiącego na ciężką chorobę genetyczną. Policjanci zorganizowali stoisko prewencyjne podczas imprezy jak również pokaz policyjnego sprzętu i radiowozów.

Niewątpliwie jednak największą atrakcją pikniku był pokaz zorganizowany przez policjantów z nieetatowej Grupy Realizacyjnej specjalizującej się  zatrzymaniach niebezpiecznych przestępców. Policjantom w działaniach towarzyszył przewodnik z psem, który przed rozemocjonowaną publicznością obezwładnił uciekającego napastnika. Pokaz wzbudził ogromne zainteresowanie i dostarczył wielu wrażeń publiczności. Huk broni palnej, umundurowani i zamaskowani policjanci oraz policyjny owczarek niemiecki w akcji - to zrobiło wrażenie nie tylko na dzieciach, ale także na rodzicach. Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcie z policjantami.

Podczas imprezy policjanci prowadzili konkursy i zabawy dla najmłodszych uczestników związane z bezpieczeństwem oraz aktywnie promowali zawód policjanta, przekazując informacje dotyczące etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz wymaganych dokumentów  i zachęcali osoby spełniające warunki do rozważenia możliwości wstąpienia w szeregi Policji, rozdając jednocześnie ulotki informacyjne.